Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и министерката за одбрана и заменик претседател на СДСМ Радмила Шекеринска жестоко во емисијата „360 степени“ на Алсат М телевизија.

Николоски: После референдумот Заев ќе започне со судски процеси против ВМРО

Николоски посочи дека прашањето за референдумот е надпартиско прашање, прашање кое е емотивно, посебно за етничките Македонци,...

admin@magazin / 15 септември, 2018 0:53

Потпретседателот на ВМРО - ДПМНЕ, Николоски, ги посочи стравовивте на народот од "фингирани" резултати но и упорното укаживање што мора тој да прави изминатите 27 години

Николоски: Во 27 години, да го послушаме народот, не да му кажуваме што да прави

Во своето гостување во Отвореното студио на телевизија Алфа, потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Александар Николоски истакна...

Мирко Бачиќ / 13 септември, 2018 7:30

Утре ќе се знае. СДСМ и ДУИ сами на Референдум или има договор со ВМРО - ДПМНЕ.

Референдумот и да пропадне за Заев Северна ќе è!

Многумина ја нарекуваат недела на неизвесностите. Иако се е извесно. Парламентарното мнозинство на Заев кое брои 72 пратеници...

Мирко Бачиќ / 29 јули, 2018 11:58