Како што изјави за МИА претседателот на „Агроцентар“, Митко Јанков, протестот нема никаква политичка позадина и поради тоа, не треба да се злоупотребува за какви било политички или партиски цели.

Пандов: Црпнат бе, како те поставија на власт, тебе од земјоделие само за марихуана те интересира!

Аналитичарот Александар Пандов се огласи на Фејсбук по повод протестот на земјоделците Црпнат бе, несреќо една, нели ти беше...

Весна Петровска / 26 октомври, 2019 19:16

Во објавата Пандов се обраќа кон Тимоние велејќи дека за народот тој е голем пријател на Македонија, и вели го охрабрува во тоа што е критички расположен кон сегашната Влада.

Пандов: Браво Тимоние, ни ги плеснавте во лице проблемите со кои се соочуваме

Александар Пандов, политичкиот аналитичар на својот Фејсбук профил напиша објава каде вели дека францускиот амбасадот Тимоние...

Катерина Крстиќ / 25 октомври, 2019 10:26

Пандов и овој пат објави статус на својот Фејсбук профил но овој пат посветен на пратеничката Фросина Ременски 

“Ременски дај си оставка, за твојава работа ќе лежиш 3 до 10 години затвор”

Александар Пандов поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и член на Извршниот комитет на партијата, а сега истакнат аналитичар,...

Катерина Крстиќ / 10 октомври, 2019 10:23

Имено денешната објава на Пандов се однесува на денешната објава на поранешниот премиер Никола Груевски во која тој вели дека Катица Јанева му се заканила на Заев ,,Друже Заев, ако одам јас, ќе одиш и ти''.

“Кате животот е тркало, во еден момент им се мочаш на глава, а во друг фаќаш мувла во Шутка”

Александар Пандов веќе подолг период објавува сатуси наменети за сега веќе поранешната обвинителна Катица Јанева која се...

Катерина Крстиќ / 7 октомври, 2019 20:16

Пандов во статусот и се обраќа на Јанева велејќи дека по денешниот исказ кој траеше нешто помалку од еден лас а Катица не сакала да дакже ништо во врска со случајот Рекет додека не ги види доказите,  дека можеби и се заарнило во притвор!

Катица Јанева шамарала адвокат среде рочиште?

Катице не можам да си најдам самиот на себе зборови на утеха после денешниов ден. Да ме избламираш вака на јавна сцена и мртва...

Катерина Крстиќ / 24 септември, 2019 21:03

Во Зелениково се чувствува доаѓањето на есента, па ноќите се многу ладни. Во Шутка како е, ви пушта ли Еско ноќе некакво греење? Имам, од времето додека одев на лов, топла вреќа за спиење, ако не да ти ја испратам преку Фрчковска.

Пандов: Катице те местат, отвори си ја душата, олесни си се, збриши ги Заев и Шеќеринска

Мила моја Кате. Овие се тие денови во кои го сфаќаш значењето на зборовите: „Годината минува, денот никогаш“! Во Зелениково...

Катерина Крстиќ / 23 септември, 2019 19:50

Во емисијата Каевски во еден момент се изјасни дека премиерот Зоран Заев, со својот потег за преспанскиот договор успеал да го постигне тоа што го постигнал ТИТО во СФРЈ.

Каевски: Премиерот Заев е новиот Јосип Броз Тито!

Дарко Каевски, претседателот на младината на СДСМ, вчера заедно со Александар Пандов, поранешен пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, вчера...

Катерина Крстиќ / 29 март, 2019 10:26

Пандов на фб: во име на сите жртви кои сега ја плаќаат цената на нивната љубов кон Македонија, ве повикувам во што поголем број да се собереме и повторно гласно да крикнеме и го повториме нашето не согласување со измените на уставот

Пандов видно загрижен објави фотка од денешниот протест, заедно со „класната„ Мирка!

Македонскиот Аналитичар, честиот телевизиски дебатант како и Фејсбук активист Александар Пандов вчера видно загрижен објави...

Перо Милчин / 9 јануари, 2019 17:00