Нетанјаху ги пофали потезите и рече дека Израел ќе воспостави дипломатски односи со Косово.

Нетанјаху: Косово е првата земја со мнозинско муслиманско население што ќе отвори амбасада во Ерусалим!

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху рече дека не само што Косово ќе го признае Израел, туку и ќе ја отвори својата амбасада...

Владо Марин / 7 септември, 2020 6:26

Би сакал да се заблагодарам и на соработката на моите колеги од македонските научни институции, со кои остваривме одлични резултати во последните десет години.

Калоѓера даде оставка од функцијата на почесен конзул во Хрватска: Политиката влезе во сите пори на науката, културата и јазикот!

Горан Калоѓера, кој долги години е почесен конзул на Македонија во Хрватска денеска преку социјалните мрежи информираше...

Рејхан Бајрами / 3 ноември, 2019 11:15

Тамара повторно цел на критики на социјалните мрежи

(видео) СКАНДАЛ: На приемот на амбасадата на САД, Тамара ги заборави Делчев, Груев, Гули и Сандански од македонската химна 

За време на интерпретацијата на македонската химна Тамара Тодевска случајно или не заборави да го испее токму тој дел од...

Узунов Бобан / 4 јули, 2019 8:48

И претседателот на Чешка, Милош Земан, сака да биде Доналд Трамп, па најави дека во ноември ќе се започнат првите формални чекори за преместување на амбасата во Ерусалим

Чешка ќе ја премести својата амбасада во Ерусалим

Чешка планира својата Амбасада во Израел да ја премести од Тел Авив во Ерусалим, по примерот на САД кои тоа го сторија во мај...

Мирко Бачиќ / 13 септември, 2018 11:37