Кандидатурата на Талески, министерот за надворешни работи Никола Димитров ќе ја достави на владина седница в четврток.

Дане Талески ќе биде амбасадор во НАТО

Советникот за надворешна политика на премиерот Зоран Заев, Дане Талески е кандидат за амбасадор во НАТО, потврдија владини...

Весна Петровска / 10 декември, 2019 12:07

САД бараат Русија да го запре тајниот развој на забранетиот систем на крстосувачки ракети, или ќе се обидат да ги уништат пред тие да станат оперативни

САД и се закани на Русија со воен напад

Русија мора да го запре тајниот развој на забранетиот систем на крстосувачки ракети , изјави амбасадорката на САД во НАТО,...

Мартин Попоски / 3 октомври, 2018 9:41