Од Управата на градските гробишта Бутел ја демантираа веста дека поранешниот пратеник ќе биде погребан во Алејата на великаните, туку во делот на гробиштата наменет за исламски верници.

ПОГРЕБАН АМДИ БАЈРАМ: Со голема поворка автомобили испратен до вечното почивалиште

Со голема поворка поранешниот пратеник, Амди Бајрам испрaтен до вечното почивалиште во гробиштата во Бутел. Поворката тргна...

Рејхан Бајрами / 25 октомври, 2020 15:31

Истовремено, блиски членови на семејството и соработници на Бајрам, на социјалните мрежи објавија детали за погребот, кој треба да се случи денес, во 14 часот, според сите обичаи, и покрај препораките и забраните на здравствените власти, поради состојбата со вирусот.

ДЕТАЛИ- Синот на Амди Бајрам ја откри вистината: Татко ми почина од МОЗОЧЕН УДАР, тестот за корона беше НЕГАТИВЕН!

Вчера на 64-годишна возраст почина поранешниот пратеник и претседател на СРМ, Амди Бајрам. Во доцните попладневни часови од...

Стојче Бушин / 11:59

Амди Бајрам ќе биде погребан денеска на гробиштата во Бутел, а од неговиот дом во населбата Бутел ќе тргне и погребната поворка.

Ден на жалост во Шуто Оризари: Амди Барјам денеска ќе биде испратен во вечниот дом!

Општината Шуто Оризари денешниот ден (25.10) ќе го прогласи за ден на жалост во чест на починатиот Амди Бајрам. ММС од извори...

Стојче Бушин / 8:38

 Во 1996 ја основал СРМ и бил назначен за нејзин претседател. Во периодот 1994–1998 бил во коалиција со владејачкиот СДСМ, а за парламентарните избори во 1998 типувал победа на премиерот Бранко Црвенковски со 102%.

КОЛКУ БЕШЕ БОГАТ АМДИ БАЈРАМ – Од градоначалник до ,,Кока Кола” кандидат за претседател на РМ

Амди Бајрам, почина на 64-годишна возраст, по компликации со срцето. Тој беше познат по тоа што сакаше да се експонира во јавноста...

Рејхан Бајрами / 24 октомври, 2020 15:01

Во јули пак, на социјалните мрежи се прошири вест дека починал. За ,,Фокус”, во телефонски разговор тогаш порача дека не може да се изначуди каков свет има.

АМДИ БАЈРАМ: Заврши мојата ера, ама сите ќе ме памтат- ТИВКО ЗАМИНА И КРАЛОТ НА РОМИТЕ

Негов многу близок пријател и соработник, во телефонски разговор за ,,Фокус” ја потврди веста за смртта на поранешниот пратеник...

Рејхан Бајрами / 14:11

Од неговата партија Сојуз на Ромите од Македонија (СРМ) за Канал 5 јавуваат дека тој на 64 годишна возраст починал во клиниката Жан Митрев поради проблеми со срцето.

ПОЧИНА АМДИ БАЈРАМ

На 64 годишна возраст почина Амди Бајрам. Неофицијално, причината за смртта е проблеми со срцето. Тој починал на приватна...

Рејхан Бајрами / 12:39

Од 5 октомври беше воведена забрана за живи свирки во кафулиња и ресторани, а на една маса дозволено е да седат најмногу 4 лица!

АМДИ БАЈРАМ ПРАВИ СВАДБА ЗА ВНУКАТА ВО ИСТАНБУЛ СО 200 ГОСТИ ОД МАКЕДОНИЈА!

Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва прави свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се случува на брод на Босфор,...

Стојче Бушин / 17 октомври, 2020 22:46

Според очевидците, откако ги оштетил останатите возила и предизвикал сообраќајка, Г.Б. излегол од своето возило „масерати“ и со боксови ги нападнал присутните.

Синот на Амди Бајрам пијан удрил во два автомобила на „Партизанска“, па тепал со боксови

Вчеравечер на булеварот „Партизански одреди“, во близина на хотел „Карпош“, лицето Г.Б, син на политичарот Амди Бајрам,...

Стојче Бушин / 23 јуни, 2020 4:37