Во соопштението е наведено дека ударите од ветерот се се посилни и моментално дуваат со 100 километри на час. Во текот на ноќта се очекува дека ќе бидат уште посилни.

АМЕРИКА ПОД ВОДА: Трамп прогласи вонрендна состојба во Луизијана, УРАГАНОТ БЕРИ СЕ ПРИБЛИЖУВА!

Како што соопшти денеска Американскиот национален центар за урагани, тропската бура Бери се зајакнува додека се приближува...

Сара Фемина / 12 јули, 2019 21:04

Нивниот близок однос, воочува во сите азговори, а еден на друг се фалат како многу сработиле за меѓусебните односи, економскиот развој на Русија и генерално мир во светот.

Таен разговор меѓу поранешните лидери на Америка и Русија: Се договарале позади грбот на Милошевиќ

Лидерите на Русија и САД, Борис Јелиќ и Бил Клинтон се слушале редовно во 1999 година  и по телефон разговарале по еден час. Излегоа...

Валерија Петрова / 1 јули, 2019 11:01

Трамп со нереални обвинувања

(видео) Ако Трамп победи на изборите ќе има лек за рак и за СИДА, а ќе се слета и на Марс !

Претседателот на САД, Доналд Трамп започна кампања за следен претседателски мандат воп Флорида ветувајќи ѝ на нацијата нешто...

Узунов Бобан / 19 јуни, 2019 14:39

Американскиот интернет-портал „Популар електроникс“ истакнува дека истиот воен конфликт го сменил засекогаш начинот на кој војува Америка и истовремено ретко кој тоа го забележува денеска.

Нападот врз Југославија како воена вежба и тест, за уште тогаш планираните војни против Ирак и Авганистан!

На 24 март 1999 година, во непосредното соседство на Македонија, зад нејзината северна граница, започна една од најстрашните...

Перо Милчин / 31 мај, 2019 19:36

За превоз на органот беше дизајниран посебен дрон, кој е во состојба да го одржува органот за трансплантација, а исто така и да го надгледува.

СВЕТСКО ЧУДО: За прв пат во историјата ДРОН достави бубрег за транспантација- Со падобран одлета 5 километри!

За прв пат во историјата, на хирурзите во американска болница им беше доставен бубрег за трансплантација со дрон. Многу хирурзи...

Сара Фемина / 4 мај, 2019 1:30

Тајсон ја освоил светската титула во бокс на само 20 години. Тој е еден од најголемите шампиони во тешка категорија и најмлад носител на титулите во верзиите на WBC, WBA и IBF.

МАЈК ТАЈСОН: “Од мали нозе ме учеа да понижувам и тепам луѓе”

Еден од најдобрите боксери на сите времиња Мајк Тајсон во интервју за едно британско списание откри детали од својот живот,...

Сара Фемина / 29 април, 2019 20:39

Бившиот потпретседател на Америка Џозеф Бајден има намера да се кандидира за претседател на Америка во 2020 година

ЗЕМЈОТРЕС ВО БЕЛАТА КУЌА ВО ВАШИНГТОН !

Шок во Белата куќа во Америка! Џозеф Бајден во трка за претседател на Америка. Бившиот потпретседател на Америка, Џозеф Бајден...

Сара Фемина / 27 април, 2019 17:33

Авионот има крила од 117 метри, а денеска успешно го заврши својот прв лет. Авионот летал 2 часа над калифорниската пустина Мохава.

Погледнете го првиот лет на авионот со најголеми крила во светот!(видео)

Авионот со најголеми крила на светот успешно го заврши својот прв лет, соопшти Американската компанија Стратоланч. Авионот...

Сара Фемина / 14 април, 2019 20:55