Куќата стара 255 години помина пат од 80 километри на спалв пренесена со шлепер, а селидбата чинела милион долари.

НАЈЛУДА СЕЛИДБА ОД МИЛИОН ДОЛАРИ: Куќа стара 255 години и тешка 400 тона пренесена преку река

Куќа тешка 400 тони пренесена е преку реката Тред Ејвон од градот Истон до Квинстаун во американската сојузна држава Мериленд,...

Валерија Петрова / 28 септември, 2019 15:43

Сите кои ја виделе фотографијата на Фејсбук се многу вознемирени, а многумина признаа и дека ги расплакала.

МАЈКА ОБЈАВИ ВОЗНЕМИРУВАЧКА ФОТОГРАФИЈА: Вака изгледа ПРВИОТ УЧИЛИШЕН ДЕН за моите деца

Мајката Џенифер Невил-Лејк е авторка на една од највознемирувачките фотографии кои ќе ги видите денес. Џенифер ги загуби...

Валерија Петрова / 26 септември, 2019 18:14

Терористичките напади од 11 септември 2001 биле координирани терористички напади на неколку видни цели во САД организирани од Ал-Каеда.

АМЕРИКА НЕ ЗАБОРАВА: 18 години од најголемиот терористички напад во историјата на човештвото!

Исламистите од „Ал Каеда“ на 11 септември во 2001 година го извршија најголемиот терористички напад во историјата на човештвото...

Сара Фемина / 11 септември, 2019 18:10

Во соопштението е наведено дека ударите од ветерот се се посилни и моментално дуваат со 100 километри на час. Во текот на ноќта се очекува дека ќе бидат уште посилни.

АМЕРИКА ПОД ВОДА: Трамп прогласи вонрендна состојба во Луизијана, УРАГАНОТ БЕРИ СЕ ПРИБЛИЖУВА!

Како што соопшти денеска Американскиот национален центар за урагани, тропската бура Бери се зајакнува додека се приближува...

Сара Фемина / 12 јули, 2019 21:04

Нивниот близок однос, воочува во сите азговори, а еден на друг се фалат како многу сработиле за меѓусебните односи, економскиот развој на Русија и генерално мир во светот.

Таен разговор меѓу поранешните лидери на Америка и Русија: Се договарале позади грбот на Милошевиќ

Лидерите на Русија и САД, Борис Јелиќ и Бил Клинтон се слушале редовно во 1999 година  и по телефон разговарале по еден час. Излегоа...

Валерија Петрова / 1 јули, 2019 11:01

Трамп со нереални обвинувања

(видео) Ако Трамп победи на изборите ќе има лек за рак и за СИДА, а ќе се слета и на Марс !

Претседателот на САД, Доналд Трамп започна кампања за следен претседателски мандат воп Флорида ветувајќи ѝ на нацијата нешто...

Узунов Бобан / 19 јуни, 2019 14:39

Американскиот интернет-портал „Популар електроникс“ истакнува дека истиот воен конфликт го сменил засекогаш начинот на кој војува Америка и истовремено ретко кој тоа го забележува денеска.

Нападот врз Југославија како воена вежба и тест, за уште тогаш планираните војни против Ирак и Авганистан!

На 24 март 1999 година, во непосредното соседство на Македонија, зад нејзината северна граница, започна една од најстрашните...

Перо Милчин / 31 мај, 2019 19:36

За превоз на органот беше дизајниран посебен дрон, кој е во состојба да го одржува органот за трансплантација, а исто така и да го надгледува.

СВЕТСКО ЧУДО: За прв пат во историјата ДРОН достави бубрег за транспантација- Со падобран одлета 5 километри!

За прв пат во историјата, на хирурзите во американска болница им беше доставен бубрег за трансплантација со дрон. Многу хирурзи...

Сара Фемина / 4 мај, 2019 1:30