Трамп истакна дека не сака виртуелни дебати, туку лични средби со Бајден пред гласањето на 3 ноември.

Хаос во САД поради дебатата на Трамп и Бајден: Трамп се согласи да се одложи, но сега Бајден воопшто не сака да се сретне со претседателот-Постојат нови услови

Судбината на следните две предизборни дебати во САД е доведена во прашање затоа што сегашниот претседател Доналд Трамп се...

Перо Милчин / 8 октомври, 2020 21:40

Според агенциите АНИ и Спутник, Трамп изјавил дека успеал да ги запре масовните убиства што се случуваат меѓу Србија и Косово веќе неколку децении.

ДОНАЛД ТРАМП: Ги запревме масовните убиства меѓу Србија и Косово!

Во предизборната кампања во Северна Каролина, американскиот претседател Доналд Трамп, меѓу другото, рече дека може да биде...

Перо Милчин / 20 септември, 2020 14:24

По оваа пратка се сортира и прегледува целата пошта адресирана на Белата куќа.Пратките се прегледуваат надвор од објектот пред да стигнат до претседателот.

Пакет со отров испратен до Доналд Трамп

Шокантна вест ја крена Америка на нозе, откако беше објавено дека на адреса на претседателот Доналд Трамп бил испратен пакет...

Катерина Крстиќ / 10:40

Кога конзервативниот судија Антонин Скалија почина во февруари 2016 година, Меконел одби да го стави на гласање номинацијата на Обама за судијата Мерик Гарланд, а неговото место во Врховниот суд остана празно до неочекуваната победа на Трамп на изборите.

ПОЧИНА СУДИЈАТА НА ВРХОВНИОТ СУД ВО САД: Трката ЗА нејзиното место започнува! ТРАМП- Изгубивме ТИТАН на правото и извонредна жена!

Судијката Рут Бадер Гинцберг, легендарна активистка за правата на жените и втората жена назначена во Врховниот суд на САД,...

Рејхан Бајрами / 19 септември, 2020 20:03

Досега, коронавирусот однесе 186 000 животи во САД. Бројот сигурно ќе се зголеми, но тој е приближно ист како и за време на споменатите епидемии на грип, а за оние под 65 години, коронавирусот е помалку смртоносен од грипот. Меѓутоа, во тоа време немаше национални карантини, немаше масовно затворање на училишта, компании, фабрики, ресторани и училишта.

АМЕРИНАКНСКИ НОВИНАР ТВРДИ: Карантинот беше најголема грешка, а еве кој најмногу се збогати поради тоа!

Дали заклучувањето, или целосното затворање, беше грешка во земјите ширум светот? Њујорк пост пишува дека одговорот на ова...

Катерина Крстиќ / 14 септември, 2020 10:26

Началникот на Генералштабот истакна дека одлуките на претходното раководство не овозможуваат да се постигнат резултатите, со оглед на ривалството со Кина и Русија, кое брзо се менува.

ПЕНТАГОН: Треба да бидме подготвени за конфликт кој може да се спореди со Втората светска војна!

„Америка ќе води идна војна против сила слична на самата себе и тоа може да резултира со огромни загуби“, рече началникот...

Рејхан Бајрами / 12 септември, 2020 17:55

Минатиот месец судот во Венецуела осуди двајца поранешни припадници на американската армија на по 20 години затвор.

ШПИОН НА ЦИА ПАДНА ВО ВЕНЕЦУЕЛА: Мадуро тврди дека поранешниот маринец носел многу пари и оружје

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро изјави дека американскиот шпион е уапсен во државата Фалсон на северозападот...

Мирко Бачиќ / 12:05

Судиите решија да го дискфалификуваат од турнирот во Америка!

ЖЕСТОКА КАЗНА ЗА ЃОКОВИЌ: Освен дискфалификација има и дополнителна казна за Србинот!

Најдобриот светки тенисер, Новак Ѓоковиќ, се огласи по дисквалификацијата од УС Опен поради удар на линиски судија со топче....

Владо Марин / 7 септември, 2020 6:13