Една од најкоментираните теми во јавноста е токму законот за ЈО, но зошто Груевски кој обично има став за се, не се огласи околу ова?

Зошто Груевски нема став за предлог законот за Јавно Обвинителство

Една од најкоментираните теми во јавноста е токму законот за ЈО. Скоро една година во јавноста се дебатира за предлог законот...

Магдалена Стојмановиќ / 13 февруари, 2020 11:10

„Со сила да се турка противуставен закон за јавно обвинителство на само два дена пред распуштање на Парламентот, еднострано, без земање во предвид на забелешките од експертите, професорите на Правниот факултет, значи дека Заев турка закон за да си ја спаси сопствената кожа од одговорност.“

Мицкоски: Заев со законот за ЈО сака да не важат прислушуваните разговори бидејќи бара амнестија

На денешната прес- конференција претседателот на ВМР-ДПМНЕ, Христијан Мицковски истакна дека насилничкото и шверцерско...

Катерина Крстиќ / 10 февруари, 2020 17:23

Сакам да ја известам македонската јавност бидејќи е моја граѓанска должност, дека денес случајно до мене дојде информација од еден Албанец од Словенија (по потекло од Македонија) кој ми рече:

Фејсбук статус на Васко Белески кој предизвика реакции: Смилковско езеро и Диво насеље беа со иста цел

Фејсбук статус на Васко Белески, кој предизвика големо внимание во јавноста. Фејсбук статус на Белески кој ја грена јавноста...

Катерина Крстиќ / 15 мај, 2019 10:38

Професорката Каракамишева со апел до претседателот Иваноц

Каракамишева до Иванов: Амнестирај ги осудените за тероризам од 27 април, а ВМРО да побара меѓународна истрага

Професорката на правниот факултет, Тања Каракамишева преку фејсбук статус вчера јавно го повика претседателот Ѓорге Иванов...

Узунов Бобан / 10 мај, 2019 10:29

Меѓу пратениците е познато дека Мукоски уживаше повластен статус кај Трајко Вељаноски, додека беше претседател на Собранието

На Крсто Мукоски и Љубен Арнаудов баш им е гајле кој следен ќе биде уапсен или осуден?!

Како што се наближуваат изборите, како стануваат повидливи корупцијата и непотизмот, така власта има поголема потреба од...

Узунов Бобан / 21 февруари, 2019 7:43

Георгиевски за амнестијата вели дека не треба да заборавиме дека Заев и СДСМ немаат 80 пратеници.

Љупчо Георгиевски : “СЈО ги амнестира ДУИ”

Поранешниот премиер, Љупчо Георгиевски во Анализа на ТВ 24 изјави дека СЈО нема обвиненија против ДУИ, иако тие беа на власт...

Перо Милчин / 10 јануари, 2019 9:05

Тендерите излегоа на виделина и покажаа дека Крсто Мукоски не само што е слоботен пратеник, туку е и богат човек.

Мукоски, тендерите и карневалот!

За три месеци откако Крсто Мукоски излезе од притвор и гласаше за уставните измени неговата семејнат фирма “Атриум“ стана...

Данаил Михајловски / 4 јануари, 2019 10:46