Разузнавачката служба веќе ја предупреди владата за евентуални немири во јужна Италија доколку епицентарот се пресели во тој дел од земјата, пренесува Ла Стампа.

КОРОНА ЗА МАФИЈАТА Е ЗЛАТНА КОКОШКА: Еве како КОЗА НОСТРА планира да ја искористи мафијата(видео)

Додека италијанската економија тоне, како резултат на мерките за спречување на ширење на вирусот корона, мафијата профитира...

Рејхан Бајрами / 3 април, 2020 20:35

Значи, во однос на штетата, болката, страдањето, смртта што таа ја предизвика, ова е навистина само почеток.

СВЕТСКИ СТРУЧЊАК ПРЕДУПРЕДУВА: Ова е само почеток, КОРОНА ВИРУСOT допрва ќе уништува(видео)

Пандемијата на коронавирус е главна тема низ целиот свет, па затоа не е ни чудо што популарниот американски презентер Џо...

Мате Парлоф / 12 март, 2020 20:54

Широка е лепезата на ветувањата. Се ветува многу, реформи, подобар стандард, посилна економија, враќање на средната класа, повторно е актуелно добивањето датум за преговори, ветувања За подобра Македонија, подобра иднина на младите, поголеми плати и пензии, но ШТО НАВИСТИНА ЌЕ ДОБИЈАТ ГРАЃАНИТЕ ОД ПРЕДВРЕМЕНИТЕ ИЗБОРИ? е клучното прашање во моментот.

АНАЛИЗА: Што ќе донесат предвремените избори за граѓаните?

По “Не” добивање на датумот за преговори, следеше одлуката за предвремените парламентарни избори кои се веќе закажани...

Катерина Крстиќ / 6 ноември, 2019 12:00

Владата треба се што не направиле досега да го направат до октомври. Сета таа патетика по Самиот на ЕУ да ја претворат во реална политика.

ФРЧКОСКИ: “Жртвата Заев треба да ја остави во Брисел и да се врати во Македонија како ЛАВ”

Професорот Љубомир Фрчоски во вечерашното гостување во „24Анализа“ на 24Вести ТВ рече дека притисок од опозицијата ќе има...

Сара Фемина / 18 октомври, 2019 23:08

На 21 август 2019 година Катица Јанева била приведена и однесена во Кривичниот суд.

ЈАНЕВА: „Се заколнав на чесност како јавен обвинител, јас ќе ги почитувам законите во Република Македонија„

54-годишната екс обвинителка Катица Јанева, пред 4 години донесе преголема надеж во правниот систем во Република Македонија. На...

Сара Фемина / 25 септември, 2019 19:18

Милионски суми пари на граѓанит во медиумите во поддршка за кандидатите

10 милиони евра пари на граѓаните за рекламирање на партиите: Еве кој колку се офајдил од парите за кампања

Парите се мајчиното млеко во кампањата- е изрека често употребувана на претседателските избори во Америка. Вложените пари...

Узунов Бобан / 26 април, 2019 10:46

Претседателски избори со тектонски промени но со една порака

АНАЛИЗА: За 18 месеци СДСМ и ДУИ изгубија 180.000 гласови

Првиот круг на претседателските избори го обележа ниската излезност скоро низ цела Македонија. Граѓаните со ова испратија...

Узунов Бобан / 22 април, 2019 11:37