Имено тој во аудио снимката која КУРИР вчера ја пренесе во целост Заев уште во 2014 година подготвувал продажба на името, а во еден момент тој за името на државата Македонија зборува „Ебаму името, еба му“.

Аналитичарите по скандалозната изјава на Заев: Тој нема чувство за најсвоето, најсветлото и најсветото – името Република Македонија

Јавноста втор ден е згрозена од скандалозната изјава на Зоран Заев со која само се потврди „идејата“ на Заев за промена...

Весна Петровска / 16 јануари, 2020 16:44

Пуховски за порталот Индекс вели дека во вториот круг од претседателските избори кои е закажан за две недели ќе победи актуелната претседателка.

Хрватските аналитичари едногласни: Колинда ќе добие втор мандат

Хрватскиот аналитичар Жарко Пуховски по вчерашнииот прв круг од гласањето ан претседателските избори во Хрватска, изјави...

Катерина Крстиќ / 23 декември, 2019 11:22

"Резултатот е да не го правиме тоа што е неопходно за да спречиме овој натпревар да излезе од контрола", додал експертот. Биби, кој работел и како советник на потпретседателот на САД Ричард Чејни, за Русија, Евроазија и разузнавчките прашања овој месец ја објавил книгата "Руска замка: како нашата војна од сенка од Русија може да резултира со нуклеарна катастрофа".

ШОК АНАЛИЗА ОД АНАЛИТИЧАРИТЕ НА ЦИА: Се е како пред ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА, правила нема – прашање е КОЈ ПРВ ЌЕ УДРИ!

Американско-руските односи се дојдени до опасна граница, кога станува се потешко да се спречат потенцијални конфликти, така...

Весна Петровска / 25 септември, 2019 10:09