Белиот капут за кој веќе пишуваа порталите не е нешто за кое се паѓа во несвест. Тоа дека е на модната куќа „Сен Лоран“ и дека чини 3.500 евра треба да ве чуди? Сензација не е, има капути и по 20.000 евра. Камчева дури одбрала поевтина варијанта, не дека не можела поскапата.

Цела Македонија зборува за ИЗГЛЕДОТ на Ана Камчева – таа на судење дојде со чанта од 8 илјади долари, а капутот…

На рочиштето за Рекет каде сведок беше Ана Камчева, таа во Кривичниот суд го привлече вниманието со нејзиниот впечатлив...

Весна Петровска / 12 декември, 2019 22:59

Адвокатите на поранешната шефица на СЈО, Јанева, го делат истиот став но не сакаа многу да говорат за медиумите.

Адвокатите на Боки и Катица тврдат дека сведоците се контрадикторни

Адвокатите на обвинетите во случајот Рекет се едногласни и велат дека сведоците за случајот се контрадикторни. Адвокатотна...

Катерина Крстиќ / 10 декември, 2019 19:23

Камчева во судницата истакна дека се плашеле од моќта на поранешната шефица на СЈО Катица Јанева. Таа открива дека најпрво за случајот Рекет го информирала поранешниот директор на УБК, Горан Николовски и со него остварила две средби. На негово прашање зошто нема доверба во институциите таа му одговорила дека пред неа Јовановски разговарал на телефон со многу луѓе од власта, политичари, министерот за внатрешни работи, судии и обвинители.

Камчева пред судиите: Боки разговараше со Оливер Спасовски, oбвинитeли, политичари и со луѓе од власта

Сопругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана Камчева која денеска во својство на сведок се појави во Кривичен Суд, пред судиите...

Катерина Крстиќ / 16:17

„Ве толерирам, преќутувам, за да не дојде до сцена, ама вие двајца си правите муабет, наместо испитување“, им вели судијката Васка Николовска Масевска.

КОНФЛИКТ ВО СУДНИЦАТА: Боки до Камчева: Се сеќавате ли дека подготвувавте посебни вечери за мене

Атмосферата за време на судењето за случајот „Рекет“ е се по тензична. Бојан Јовановски кој е првоосомничениот во овој случај...

Весна Петровска / 14:00

Адвокатот Димишков и рекол дека за неговата помош за поблага мерка за Камчев требало да се плати меѓу 2 и 8 милиони евра. Со тие пари тој и рекол неговата сестра-судијка ќе одела во пензија.

“Јанева му даваше напатствија и совети на Боки по телефон”

Беше 9 ноември околу полноќ. Ме разбуди сопругот за да ми каже нешто. Дојде Милески и ни кажа дека утрото ќе има претрес. Така...

Катерина Крстиќ / 11:44

Таа пред судиите го кажа своето сведоштво и вели дек Стефанова ја покажувала моќта пред бранителите.

Камчева во судот: Стефанова ја покажуваше својата МОЌ на обвнителите – „Ништо не ми можеш“

И денеска во Кривичниот суд во Скопје, продолжи судењето за случајот „Рекет“ меѓу сведоците беше и сопругата на бизнисменот...

Весна Петровска / 11:22

Камчева пред судот треба да каже како Бојан Јовановски – Боки 13, поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева и Зоран Милевски – Кичеец успеале да земат  половина милион евра од неа како гаранција дека нејзиниот сопруг, осомничен во случајот „Империја“, ќе му биде определена поблага мерка, домашен притвор.

Црно бела елеганција: Ана Камчева пристигна во судот

Сопругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана Камчева пристигна во Кривичниот суд. Таа денеска  пред судот треба да каже како...

Катерина Крстиќ / 10:54

Ана Камчева треба да каже као паднала во замка, и од неа биле извлечени половина милион евра. Камчева пред судот треба да каже како Бојан Јовановски – Боки 13, поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева и Зоран Милевски – Кичеец успеале да земат  половина милион евра од неа како гаранција дека нејзиниот сопруг, осомничен во случајот „Империја“, ќе му биде определена поблага мерка, домашен притвор.

Ана Камчева денес ќе сведочи за „Рекет“

Денеска во во Кривичниот суд како сведок за случајот „Рекет“ ќе сведочи сопругата на бизнисменот Орце Камчев. Ана Камчева...

Катерина Крстиќ / 10:29