Прочитајте неколку интересни факти за германската канцеларка и нејзиниот живот.

Интересни факти кои не сте ги знаеле за Ангела Меркел

Ангела Меркел е една од највлијателните жени во светот, веќе со години наназад.Многумина би сакала да знаат нешто повеќе...

Катерина Крстиќ / 19 јули, 2019 18:25

Ова се случува откако вчера беше забележано како ѝ се тресе телото на Меркел.

Ангела Меркел седеше за време на интонирањето на химната- ја крие ли својата здравствена состојба?

Откако веќе три пати на јавен настан непрестано се тресеше при интонирањето на химната, германската канцеларка Ангела Меркел...

Катерина Крстиќ / 11 јули, 2019 19:38

Како што објави Билд, неколку тајни служби сакаат да ѕирнат што има во досието на Канцеларката, но тоа оди тешко.

Германската војска го чува здравствениот картон на Меркел- нејзината здравствена состојба се чува во тајност

Пред неколку дена во јавноста одекна веста дека германската канцеларка Ангела Меркел крие дека е тешко болна. Ова го објави...

Катерина Крстиќ / 10 јули, 2019 18:42

Шпекулациите во медиумите осамнаа откако во последните две недели двапати во јавноста имаше напад на треперење.

Меркел се огласи по шпекулациите дека е тешко болна: ДОБРО СУМ!

Веќе на големо се шпекулира дека германската канцеларка Ангела Меркел боледува од тешка болест, а таа денеска за медиумите...

Катерина Крстиќ / 29 јуни, 2019 15:19

Секако медиумите веднаш почнаа да шпекулираат дека Меркел е тешко болна, иако таа изјави дека само била дехидрирана.

Меркел ја фатија клетвите од Македонија- таа е тешко болна !

Вчера Германската канцеларка, Ангела Меркел, беше во центарот на вниманието, бидејќи додека го дочекуваше украинскиот...

Катерина Крстиќ / 19 јуни, 2019 23:39

Заев не крие дека поважно за Референдумот е што мислат оние кои го измислија а не народот на Македонија кој се повикува на истиот консултативно да гласа

Пинки го виде Тито – Заев се слушна со Меркел

Премиерот на Македонија и претседател на СДСМ Зоран Заев по телефонскиот разговор со германката канцеларка Ангела Меркел...

Мирко Бачиќ / 23 август, 2018 6:19