Обвинителката на денешното рочиште влезе во жестока дебата со судијката откако одбраната на обвинетата Ангела Ѓорѓиевска побара одложување на почетокот на судењето за убиството на Пинета Секондо.

МРАЧЕН И СУРОВ ПОГЛЕД: После неколку месеци во притвор вака изгледа АНГЕЛА ЃОРЃИЕВСКА убиецот на Пино!

Обвинителката Виолета Раичевиќ по денешното рочиште изјави дека од МВР добиле информации дека осомничениот Али Фуркан на...

Сара Фемина / 15 ноември, 2019 21:38

Од Основното јавно обвинителство информираа дека девојката Ангела Ѓ. е една од двајцата уапсени, осомничени за убиството на Пино чие тело беше пронајдено во атарот на селото Љуботен. Првоосомничениот Али Фуркан се уште е во бегство.

ЕКСКЛУЗИВНО: Утре ќе се врши оценка на обвинението на убиецот на Пино, Ангела Георгиевска!

Момче со ведрина и желба за живот, мајката на Пино Маја Трпковска вака го опишуваше својот син, но желбата за живот прерано...

Сара Фемина / 16 октомври, 2019 22:33

Ангела Ѓорѓиевска ОРОСПИО НЕВИДЕНА, Ќе лежиш во ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР!!!

НОВИ ШОК ПОРАКИ: Ангела газела преку мртвиот ПИНО да замине во Италија, каде беше државјанин!

Повторно мајката од убиеното момче Пино на социјалните мрежи објави пораки, во кој ја обвинува Ангела Ѓорѓиевска дека преку...

Сара Фемина / 19 јуни, 2019 20:11

-Уште не разговаравме за мотивот, љубомора, не би знаела друго зошто, рече Трпковска.

МАЈКАТА ОД ПИНО СО СОЛЗИ ВО ОЧИТЕ: „Секторот за исчезнати лица ми спуштаа слушалка„

Маја Трпковска, мајката на убиениот Пино, денеска беше повикана на распит во обвинителството во Скопје. Во изјава за медиумите,...

Рејхан Бајрами / 5 јуни, 2019 16:04

Обвинителството денеска соопшти дека по дополнителната истрага постои основано сомнение дека го извршила кривичното дело „убиство“.

Девојката на убиениот Пино вечерва е одведена во притвор!

Дваесет и двегодишната А. Ѓ. од Скопје, која е второ осомничена за убиството на 26-годишниот Пинета Секондо, вечерва е одведена...

Рејхан Бајрами / 3 јуни, 2019 21:33

Девојката според првичната информација од обвинителството е замешана во мамката во која влегол Пино. Ангела е ќерка на возач, дете на разделени родители и проблематична девојка заглавена во многу незгодни друштва и пороци.

НАЈНОВА ВЕСТ: Ангела знаела дека Пино ќе биде убиен

Анѓела Ѓеоргиевска е девојката која е второосомничена за убиството на младиот 26 годишен Пино Секондо. Девојката според првичната...

Катерина Крстиќ / 19:41

Против Али Фуркан и Ангела Ѓоргиевска полицијата поднесе кривични пријави, а обвинителството покрена истрага само против Фуркан.

МАЈКАТА НА ПИНО СО НОВА ОБЈАВА: Овие ми го убија синчето, АЛИ ФУРКАН И АНГЕЛА ЃОРЃИЕВСКА!

Маја Трпковска, мајка на убиениот Пинета Секондо на својот Фејсбук профил го објави името на осомничениот за убиството, Али...

Рејхан Бајрами / 2 јуни, 2019 0:55

Според мајката на Пино, девојката е Ангела Ѓорѓиевска од Ѓорче Петров. Нејзиниот профил на Фејсбук од ова утро е исклучен.

ОВА Е ФЕЈСБУК ПРОФИЛОТ НА АНГЕЛА ЃОРЃИЕВСКА ДЕВОЈКАТА ШТО ГО НАМАМИ ПИНО!

Мајката на убиениот Маја Трпковска, на својот фејсбук профил го откри идентитетот на девојката која го намамила Пино да отиде...

Перо Милчин / 1 јуни, 2019 18:41