Но по се изгледа Дончев не избегал никаде, туку се шета на Кеј во Скопје.

ДОНЧЕВ НЕ Е ИЗБЕГАН ВО АВСТРАЛИЈА: Стојанче Ангелов го улови Дончев на КЕЈ во Скопје(ФОТО)

Приватни причини биле наведени во образложението на неодамнешната оставка на Ден Дончев, директорот на Фондот за здравствено...

Стојче Бушин / 22 мај, 2020 18:38

Тој вели, не е патриотизам ако мафтате со знамиња, а не правите ништо за совојот народ.

Стојанче Ангелов: Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници, не сте патриоти ако мафтате со знамиња

Сакам да кажам дека лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници, рече поранешниот генерал мајор Стојанче Ангелов, претседател...

Перо Милчин / 23 ноември, 2019 13:26

Благодарение на политиките на Владата предводена од СДСМ и програмата за едно општество за сите, денес сите заедно живееме и функционираме.

АНГЕЛОВ: СДСМ го отвори патот кон иднината, благодарение на нив сите заедно живееме и функционираме

„Нема поголем патриотизам и почит кон државата од она што се направи во изминатите 2.5 години за граѓаните и државата“, рече...

Сара Фемина / 17 ноември, 2019 10:39

Националниот координатор за прашања поврзани со здружението на бранители и поранешен генерал, Стојанче Ангелов оддаде почит и положи цвеќе на споменикот Карпалак

Осумнаесет години од масакарот кај Карпалак: Ангелов оддаде почит на загинатите бранители!

Денеска се навршија 18 години од масакрот кај месноста Карпалак, кога 10 резервисти од прилепската касарна беа убиени од албанските...

Рејхан Бајрами / 8 август, 2019 14:13

Во емисијата „Само Вистина„ на Канал 5 вечерва беа гости Генералот Стојанче Ангелов и Љупчо Ристовски од ВМРО ДПМНЕ.

АНГЕЛОВ: “Македонија веќе влезе во НАТО” – Ристовски контра: “СО ЛАГА АГА НЕ СЕ БИДУВА”

Во вечерашната емисија „Само Вистина“ на Канал 5 дебатираа Генерал Стојанче Ангелов и Љупчо Ристовски. Во емисијата „Само...

Рејхан Бајрами / 17 јуни, 2019 20:54

Како премиер прво би го променила целокупниот политички систем што би ја одзаробила државата од големите владеачки гарнитури, децидна е Грчева.

АНГЕЛОВ: „Со најавата за „метлата“ Заев, практично призна дека има слабости во работењето”

Вечерва гости во „Само вистина“ на Канал 5 беа Солза Грчева и Стојанче Ангелов. Тој рече дека со најавата за „метлата“ Заев,...

Сара Фемина / 10 мај, 2019 20:52

Тој рече дека ако го прашувале Ангелов, Чавков требало веќе одамна да е во затвор за неговите сторени криминали.

Ако судството го прашувало Стојанче Ангелов, Чавков одамна требало да биде во затвор

Генералот Стојанче Ангелов изјави дека поранешниот министер за внатрешни работи требало порано да биде притворен, после...

Рејхан Бајрами / 15 март, 2019 17:00