53% од гласачите би гласале за тимот Бајден-Харис, а 43% за републиканското дуо Трамп-Пенс.

НАЈНОВА АНКЕТА НА ФОКС ВЕСТИ: Бајден ја зголемува предноста пред Трамп, еве колку води

Кандидатот на американските демократи Џо Бајден ја зголеми својата предност во однос на сегашниот претседател Доналд Трамп...

Мирко Бачиќ / 8 октомври, 2020 14:08

Дури 74 проценти од граѓаните се против брзи избори на кои инсистира претседателот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев.

НАРОДОТ ВЕЛИ НЕ ЗА БРЗИ ИЗБОРИ- Заев се бори за спас на неговата фотелја!

Дури 74 проценти од граѓаните се против брзи избори на кои инсистира претседателот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев. Според...

Катерина Крстиќ / 21 мај, 2020 11:50

Ако денеска се одржат изборите во Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ би добила 27,4 % гласови, одма после неа се Зоран Милановиќ со 24 % гласови и Мирослав Шкоро 23 %.

НЕИЗВЕСНА БОРБА НА КАНДИДАТИТЕ ВО ХРВАТСКА: Милановиќ и Шкоро се приближија до Колинда

Во Хрватска е објавено прво големо истражување, откако беа познати сите 11 кандидати за претседателските избори, а резултатите...

Сара Фемина / 7 декември, 2019 21:09

Анкетата на Детектор покажува дека речиси 40 отсто од граѓаните половина од својот месечен буџет го трошат нисклучиво на храна.

Детектор: Две третини од граѓани не можат да си ги покријат месечните трошоци со платата

Речиси две третини од граѓаните не можат да ги покријат месечните трошоци со своите примања, покажува последното истражување...

Весна Петровска / 11 ноември, 2019 11:15

Анализата на Евротинк покажува дека за разлика од лани, негативното мислење за Бугарија се зголемило за 20 проценти, односно од 0,5 отсто во 2018 година, сега изнесува 23,1 проценти, со што, според претставници на Евротинк, таа ја заменува традиционалната позиција на Грција.

Македонските граѓани сметаат дека Бугарија е наш најголем непријател

Најголем дел од македонските граѓани сметаат дека најголем надворешен непријател на Македонија е Бугарија, покажуваат...

Катерина Крстиќ / 15 октомври, 2019 20:27

Некои од нив се разочарани, некои велат дека славата и удрила во глава, а трети пак се децидни, овие пари не се ништо за неа. Починатиот сопруг и оставил многу пари.

СЛАВАТА ЈА УДРИ ВО ГЛАВА: СОПРУГОТ НА КАТИЦА ЈАНЕВА ПОСЕДУВАЛ 3 МИЛИОНИ ЕВРА(видео)

„Слободен печат“ денеска беше во Гевгелија, за да се информираат од гевгеличани што мислат за аферата „Рекет“ и за вмешаноста...

Перо Милчин / 22 август, 2019 17:48