Ружица Антиќ (39) е редок спој на паметна и жена со стил, растеретена од слава, моќ и пари, која во животот вели, научила да се радува на мали нешта кои ѝ помагаат да ја доживува среќата и во многу тешки животни ситуации.

Интервју со поранешната сопруга на Перо Антиќ, Ружица: Настојувам да водам нормален живот после разводот

Се школувала за дипломат (има магистрирано дипломатија и комуникации во надворешна политика), станала бизнисменка (пред...

admin@magazin / 27 декември, 2019 18:37

Антиќ ја пее познатата српска песна „Ѓурѓевдан” и на Жерновски му се обраќа со „Андреј гробару!”.

ЛУМПУЈЕМО СВЕ ДО ЗОРЕ: Жерновски и Перо Антиќ лумпуваат во кафеана со пури и алкохол(ВИДЕО)

Необично видео се појави на социјалната мрежа Инстаграм на кое се гледа како ужива едно друштво поврзано со владејачката...

Рејхан Бајрами / 15 август, 2019 3:33

Дали Кошаркарската федерација на Македонија ќе добие нов претседател ?

Битка на легендите за прв човек на македонската кошарка, Перо Антиќ ќе го предизвика Петар Наумовски

Утре, 15 мај, е ден за изборното собрание во Кошаркарската федерација на Македонија. Перо Антиќ ја има поддршката од јавноста,...

Узунов Бобан / 14 мај, 2019 11:20

Наш најдобар кошаркар беше дел од свадбената церемонија

Кој познат Македонец беше дел од свадбата на Александра Пријовиќ и Филип?

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ беше еден од 900-те гости кои вчера присуствуваа на нај гламурозната свадбена церемонија...

admin@magazin / 23 јуни, 2018 15:50