Во изјава за МАГАЗИН , Милошски со кратка порака, не сум виновен, ова е хајка на власта протви мене, но времето ќе покаже.

Почна судењето на Антонијо Милошоски, долгогодишен пратеник и поранешен министер

Актуелната власт ги седна на обвинитлени клупи пред судијката Ленка Давиткова,  пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски,...

Македонка Димкин / 25 ноември, 2020 12:03

Драги пријатели, мојата мајка Светлана Милошоска, која 40 години работи како медицинска сестра во болницата во Кичево, попладнево ме извести дека е позитивна на Ковид-19.

Милошоски во самоизолација: Имал контакт со мајка му која е позитивна на Ковид-19

Пратеникот и поранешен министер за надворешни работи Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави дека од денеска...

Катерина Крстиќ / 26 јуни, 2020 21:18

СИТЕ БОМБИ СЕ ДАДЕНИ НА СЈО, ИНСТИТУЦИИТЕ ДА ИСПИТААТ КОЈ ГИ ПУШТИЛ СНИМКИТЕ НА МИЛОШОСКИ СО ВАНГЕЛОВСКИ, РЕЧЕ ПРИВРЕМЕНИОТ ПРЕМИЕР СПАСОВСКИ

Поранешниот шеф на полицијата: Милошоски лаже, Зоран Заев ги предаде сите снимки!?

Техничкиот премиер Оливер Спасовски и поранешен прв човек на МВР, вели дека сите бомби СДСМ ги предал на Специјалното јавно...

Македонка Димкин / 7 март, 2020 12:36

На снимката може да се чуе како Зоран Заев јавно признава дека ја помагал телевизијата на Боки Јовановски кој пак е главно осомничен за Рекет заедно со Катица Јанева

И Милошоски почна да „фрла бомби„ и тоа директно во Собрание!

Антонијо Милошоски пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на собраниската расправа во Комисијата за европски прашања штотуку...

Македонка Димкин / 12 февруари, 2020 12:27

Според ова, ДУИ би изгубила еден пратеник а БЕСА би добила 3 тројца. Аналитичарот Џељал Незири вели дека отворените листи им даваат можност на граѓаните да изберат за кој пратеник посебно сакаат да гласаат.

Кој се плаши од измена на изборниот модел во една изборна единица и отворени листи?

Доколку изборите на 12 април 2020 би се одржале според моделот со една изборна единица, според бројот на гласови, ВМРО-ДПМНЕ...

Македонка Димкин / 14 декември, 2019 20:43

Што и да се случи, едно уште сега е јасно: Нашиот народ својата земја ја нарекува Македонија и во иднина така ќе ја нарекува, токму како што се навикнати историски, а и согласно сечие право на слобода на изразување. Октроираните решенија неможат да ја надживеат волјата на народот.

Милошоски: Има три начини Македонија да си го врати името

Пратеникотт на ВМРО ДПМНЕ, Антонио Милошоски во интервју за германскиот весник Франкфуртер АлгемајнеЦајтунг, во рамки на...

Катерина Крстиќ / 21 октомври, 2019 11:30

Скандал е еден поранешниот министер за правда да излезе јавно и да каже дека премиерот му се јавувал за да влијае врз судии во Републичкиот Судски совет

Милошоски: Скандал е поранешниот министер за правда да каже јавно дека премиерот му наредил да влијае врз судии

Антонијо Милошоски пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, на тв дебата на Телевизија...

Катерина Крстиќ / 4 октомври, 2019 0:15

Антонио Милошоски кој воедно е член на работната група на опозициската партија денеска за Фокус изјави дека опозицијата нема ресурси да ја убеди власта во што поскоро време да се донесе Закон за обвинителство.

Милошоски: Само ЕУ може да ја убеди власта за Законот за обвинителство

Пратеникот од опозициската Вмро Дпмне, Антонио Милошоски кој воедно е член на работната група на опозициската партија денеска...

Катерина Крстиќ / 1 октомври, 2019 17:47