Според Анѓушев, кризата предизвикана од коронавирусот е многу полоша и многу пожестоко ќе се одрази врз економијата од финансиската криза пред 10-ина години.

АНЃУШЕВ: Коронавирусот донесе поголема криза од онаа пред 10-тина години!

Во емисијата Клик плус на ТВ 21, поранешниот вицепремиер за економски прашања Кочо Анѓушев посочи дека Коронавирусот донесе...

Катерина Крстиќ / 27 март, 2020 12:04

Време е оваа криминална власт да си замине што поскоро. Време е Заев да си поднесе оставка и да остане во историјата како најлош премиер на Република Македонија досега,велат од ВМРО.

Планот на Заев и Анѓушев се сведува на окупирање на министерството за финансии

Од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, обвинуваат дека откако СДСМ е на власт значително тоне економијата во Македонија. Откако...

Катерина Крстиќ / 1 јули, 2019 11:51

Од неговиот кабинет за Алфа велат дека немало ништо спорно во ова.

Фирма на Кочо Анѓушев доби 160.000 евра од Фондот за иновации

160.000 евра од Фондот за иновации легнале на сметката на „Каст инвест“, компанија во која вицепремиерот Кочо Анѓушев е косопственик....

admin@magazin / 21 јули, 2018 9:00