Бележи 6 месечен прecтој на Клиниката за детcки болecти – Скопје. За да се одржyва во живот потpeбен и е pecпиpaтop кој го користи додека спие. Кога е будна, Марија е сосем нopмално бeбeнцe, но штом заспива – не дише. Затоа и е потребен pecпираторот.

НА МАЛАТА МАРИЈА И Е ПОТРЕБНА ПОМОШ: На девет месечното бебе му е потpeбен pecпиpaтop за да може да дишe додека cпиe!

Марија Јорданоска е девет месечно бебе кое е со ретка диjaгноза во светcки paзмер – Cиндpoм на центpaлна апнеа при спиење. Средствата...

Катерина Крстиќ / 29 април, 2020 20:57

Министерството за внатрешни работи-СВР Скопје во координација со Државниот пазарен инспекторат презеде мерки за затворање локали во северниот дел од Скопје кои не ја почитуваат одлуката на Владата.

МВР затвори седум локали што не ја почитуваа мерката на Владата

Министерството за внатрешни работи-СВР Скопје во координација со Државниот пазарен инспекторат презеде мерки за затворање...

Македонка Димкин / 16 март, 2020 11:35

Таткото на Незир не е во можност да ги покрие сите трошоци за лекување на синот во приватна болница, па затоа бара помош за да може син му да продолжи со потребниот третман.

Младо момче од Скопје преживува голгота, неговиот татко бара помош од хуманите луѓе

Уште еднаш да ја покажеме нашата хуманост, и да му помогнеме на ова младо момче да продолжи да има безгрижен живот. Ова е 19-годишниот...

Весна Петровска / 13 ноември, 2019 12:51

Малата Мила Димоска има оштетувањето (дистрофија) на мозокот. Таа има 2 ипол години но се уште не може да оди, зборува ниту да седи како и своите врсници.

Мила успешно оперирана во Кина, родителите благодарни на сите хумани луѓе

Одлични вести од родителите на малата Мила. Успешно е извршена третата операција во Кина. Моментално две ипол годишната Мила...

Катерина Крстиќ / 20 септември, 2019 21:38

Имено денеска во центарот на главниот град, на плоштадот група граѓани поставија кутија за донации за Катица Јанева.

ФОТО: Апел за помош за Катица Јанева- да собереме 215.478 денари за да го помине и овој месец

Социјалните мрежи денеска беа преплавени од една фотографија на која стои апел за помош за разрешената специјална обвинителка...

Катерина Крстиќ / 17 септември, 2019 23:43

На Стаменка и се потребни 5.500 евра за да го спаси својот лев колк. Трповска се бори со овој проблем веќе четири години, а нејзиното семејство не е во состојба да ги подмири трошоците за оваа операција.

ИТНО СМЕ И ПОТРЕБНИ НА СТАМЕНКА: Треба да се соберат 5.500 евра за да го спаси својот лев колк

Да ја покажеме уште еднаш нашата хуманост и да и помогнеме на младата Стаменка да стави крај на неколкугодишната агонија. Таа...

Весна Петровска / 15 јули, 2019 18:32

Не успеавме да ја добиеме битката во име на Тоше. Младото момче почина.

Тажна Вест: Почина момчето за кое се сплоти цела Македонија

Трагедија во Македонија, момчето за кое се сплотија сите граѓани нажалост почина денес. За жал Тоше не успе да ја победи тешката...

Катерина Крстиќ / 19 април, 2019 10:28