Журки во Скопје!

Приведени 13 лица на две домашни забави во Скопје – не ги почитувале мерките за заштита од ковид-19!

Приведени 13 лица на две домашни забави во Скопје – не ги почитувале мерките за заштита од ковид-19! На 17.01.2021 во 02.45 часот,...

Рејхан Бајрами / 17 јануари, 2021 15:40

Тој рече дека групата дејствувала околу десетина месеци. Полицијата денеска уапсила 10 луѓе, еден од групата е од претходно во притвор, а по еден се трага.

МВР уапси 10 криумчари на мигранти

Полицијата денеска разбила 12 члена криминална група осомничена дека криумчарела мигранти, соопшти на денешната прес конференција...

Стојче Бушин / 15 октомври, 2020 17:50

Операцијата беше извршена вчера, а вредноста на таблетите на црниот пазар беше проценета на 10 милиони евра.

ГРЧКАТА ПОЛИЦИЈА ЗАПЛЕНИ ДРОГА ВО ВРЕДНОСТ ОД 10 МИЛИОНИ ЕВРА : Уапсени 3 лица поради 500.000 таблети екстази

Грчката полиција денеска објави дека запленила 500.000 таблети дрога екстази во Солун и уапсила три лица. Операцијата беше извршена...

Мирко Бачиќ / 27 септември, 2020 0:37

Во соопштението се вели дека лажните документи ги продавале по цена од 100 до 800 евра.

Апсење во Србија: Фалсификувале ПЦР-тестови и документи и ги наплаќале по цена од 800 евра за еден

Српското Обвинителство за организиран криминал објави дека се приведени шест лица под сомнение дека фалсификувале лични...

Стојче Бушин / 20 август, 2020 6:47

Неколку десетици демонстранти беа приведени за кршење на мерките, а на снимките може да се види како тоа изгледаше.

ВАКА АПСИ ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА: Непослушни граѓани добија ЛАДЕН ТУШ (видео)

Германската полиција во Берлин уапси неколку десетици демонстранти кои кренаа глас среде пандемијата на коронавирус против...

Перо Милчин / 19 април, 2020 20:31

За потсетување, централен регистар го избрка од работа Емил Јакимовски- Гусар, кој изминатата недела им се закануваше и ги навредуваше новинарките Мери Јордановска од „А1ОН“ и Искра Коровешовска од „Алфа ТВ“, како и на градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев. Директорката на Централен регистар Марија Бошковска Јанковски преку Фејсбук соопшти дека Јакимовски е отпуштен поради суштествени повреди на одредбите од Колективниот договор.

Полицијата го уапси Емил Јакимовски за семејно насилство

Лицето Е.Ј. е приведено во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство, информираат од МВР. Полицијата попладнево...

Весна Петровска / 17 јануари, 2020 17:54

„Прв бев во групна просторија со три или четири лица, а потоа ме префрлија во таканаречениот Хајат, каде што се како овие ВИП.

Ме уапсија 40 наоружени полицајци во 7 џипови: АЦА ЛУКАС ЗБОРУВА ЗА ЗАТВОРСКИТЕ ДЕНОВИ

Аца Лукас ги откри сите детали за неговото апсење, затворски денови, обвиненија за станови и како се снаоѓаше во тешкиот период...

Сара Фемина / 31 декември, 2019 14:40

На улицата „ Кеј 13ти Ноември“ во Скопје, од слобода го лишиле 28-годишниот С.Ц.од Скопје, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

УСПЕШНА АКЦИЈА: Утрово полицијата во Скопје апсеше наркодилери!

На разни локации во Скопје, Македонската полиција рано утрово уапси шест мажи и една девојка поради поседување на наркотици. Министерството...

Рејхан Бајрами / 6 октомври, 2019 15:29