Арсовска вети многу а не сработи ништо

Арсовска со реакција по повод иницијативата за смена на градоначалници

Во текот на вчерашниот ден ЛДП излезе со иницијатива измени на Законот за локална самоуправа и собирање на потписи за референдум...

Македонка Димкин / 22 декември, 2023 8:59

„Фокус“ дознава дека блиска роднина на Арсовска, уште пред да „пукне“ скандалот, со Турците преговарала за милионскиот тендер на „Водовод и канализација“, објавува весникот.

Фокус открива скандалозни тендерски контакти на близок човек на Арсовска со турски понудувач за проектот од 137 милиони евра

Во текст со наслов „МИЛИОНСКИ ТЕНДЕР” неделникот Фокус открива скандалозни информации за контакти меѓу човек близок на...

Перо Милчин / 23 септември, 2022 6:36

Надлежните ограни се веќе известени и овој случај мора да има разрешница“, реагираат од партијата.

СДСМ: Арсовска спротивно на законoт поставилa Генерален секретар на Град Скопје

СДСМ: Арсовска спротивно на законoт поставилa Генерален секретар на Град Скопје! Данела Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ го именувале...

Перо Милчин / 21 мај, 2022 10:13

Владата силно го поддржува рамномерниот регионален економски развој и затоа реализираме инфраструктурни проекти за подобрување на условите за живот во општините, како и проекти кои ја зголемуваат нивната финансиска независност.

Ковачевски: Владата инвестира над 250 милиони евра во општините за само 5 проекти

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски учествуваше на настан во организација на ЗЕЛС, по повод јубилејот 50 години. Во...

Перо Милчин / 27 април, 2022 8:14

Не се откажувам и покрај сите напади, може да напаѓаат колку сакаат.

Арсовска: Ќе има одговорност за сите кои го злоупотребиле Буџетот на Градот

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во вчерашното гостување на Канал 5 телевизија на прашање зошто има толку...

Мате Парлоф / 19 април, 2022 7:16

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска на конститутивната седница едногласно е избрана за нов претседател на Заедницата на единиците на локалната самоуправа (ЗЕЛС), којашто ги обединува сите 81 општина во државата.

Арсовска прва жена која ќе раководи со сите 81 општина во ЗЕЛС

Арсовска прва жена која ќе раководи со сите 81 општина во ЗЕЛС Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска...

Перо Милчин / 22 декември, 2021 16:33

Од недвижен имот, Арсовска пријавила стан од 38 метри квадратни купен во 2011 година во вредност од речиси 25 илјади евра!

Скромен анкетен лист на Арсовска – станчиња, автомобил и кредити

Два стана, гаража, автомобил, деловен простор, денари, девизи и кредити – ова го пријавила новата градоначалничка на Град...

admin@magazin / 21 декември, 2021 5:50