Од отворањето на гласачките места до 21 часот во МВР биле пријавени вкупно 151 настан, но 31 од нив биле лажно пријавени, односно полицајците излегувале на терен, но не го констатирале она што било пријавено.

Чулев: Приведени се осум лица, најмногу прекршоци имало во Струмица, а најмалку во Охрид

Министерот за внатрешни работи во техничката влада, Наќе Чулев денешниот изборен ден го прогласи за успешен, поминат во фер...

Стојче Бушин / 15 јули, 2020 22:03

Денеска на прес конференција е претставена новогодишната програма,која содржи најразлични активности и состав на повеќе поп и рок групи.

За новогодишната ноќ во Скопје ќе настапува “Парни Ваљак”

Град Скопје како организатор и Македонски Телеком како главен покровител на пречекот на Новата 2019 година на плоштадот „Македонија“...

Сара Фемина / 14 декември, 2018 19:53