Халачи прислушкуваните материјали ги прати во јуни годинава прво до обвинителката која го води случајот „Монструм“, Фатиме Фетаи, а потоа и до поранешното Специјално јавно обвинителство поврзани со петкратното убиство.

Осуден во „Диво Насеље“ пратил снимки на Фатиме Фетаи и Ел Чека за „Монструм“

Шевчет Халачи, обвинет во случајот „Диво Насеље“ пратил снимки од случајот Монструм на обвинителката Фатиме Фетаи, дознава...

Катерина Крстиќ / 12 декември, 2019 12:43

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.

НА ЛАГАТА КРАТКИ И СЕ НОЗЕТЕ: Катица Јанева на спикерфон додека Боки 13 барал рекет (видео)

Катица Јанева на спикерфон додека Боки 13 барал рекет- тоа го снимил сведокот, потврди за Телма, јавната обвинителка, Вилма...

Сара Фемина / 20 јули, 2019 18:13