„На 09.03.2022 во 03,20 часот било пријавено дека на ул."Петре Пирузе" во Скопје настанал пожар во патничко моторно возило ауди со скопски регистарски ознаки, сопственост на правно лице, а паркирано од Ј.Ш.. Од пожарот зафатени биле и патнички моторни возила пасат, матиз и нисан со скопски регистарски ознаки, сите сопственост на Д.М.(53)", соопштија официјално од МВР.

Се врши увид и се работи на расчистување на случајот

Запален автомобилот на Петре Шилегов

Ноќеска дваесетина минути по 3 часот опожарено е возилото ауди на поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов. Утрово...

Перо Милчин / 9 март, 2022 12:27

Овој автомобилски гигант вработува 91.231 човек во светски рамки.

МИЦКОСКИ ПО СТАПКИТЕ НА ЗАЕВ: Преговара со АУДИ-дали ќе му успее тоа што на ЗАЕВ не му успеа со ФОЛКСВАГЕН?!

Ако Бранко Црвенковски и владата на СДСМ успеаа да го избркаат автомобилискиот гигант „Ауди“ од Македонија, кои при крајот...

admin@magazin / 23 ноември, 2019 10:07

Изборот на читателите за „Best Cars 2019“ од „auto motor und sport“ е едно од најголемите признанија за европската автомобилска индустрија.

Audi Q3 ја доби наградата „Best Cars 2019“

Новиот Audi Q3 се обележа како победник веднаш откако се појави на пазарите, oсвојувајќи ја првата награда во категоријата „Компактни...

Рејхан Бајрами / 8 февруари, 2019 16:17