Од листата поканети се гледа дека Заев и Ахмети сакаат поголема инволвираност за подобра легитимност

Лидерска средба или “Ивкова слава”

Лидерската средба која е закажана за денес со почеток во 18 часот во Клубот на пратениците по објавата на имињата на поканетите...

Мирко Бачиќ / 18 јули, 2018 14:01

Се поизвесно е дека Ципрас нема да обезбеди доволно поддршка за ратификација на Договорот со "земјата која нема име"

Што ако Грција не го ратификува Договорот? Што е ЕУ – а што НАТО?

Независни Грци – политичката партија која единствено ја одржува Владата на премиерот Ципрас во “живот” се се појасни...

Мирко Бачиќ / 12:06

На "менито" го нема барањето на Ахмети за уште еден Референдум и Предлог измените на Изборниот законик

Заев најави лидерска за Референдумот

Претседателот на Владата на Република Македонија и претседател на СДСМ – Зоран Заев денес најави лидерска средба со претставниците...

Мирко Бачиќ / 17 јули, 2018 13:51

Додека се чека консензус за членови на ДИК, Собранието ќе гласа измени на Изборниот законик?!

Талат Џафери полека но сигурно го “чисти” патот до нови избори

Талат Џафери штотуку ги информираше пратеници на Собранието на Република Македонија дека им е испратен Предлогот на Законот...

Мирко Бачиќ / 13:15

Референдумот е меч со две острици за кој виновен ќе е народот но не и власта

Со Референдумот ќе се легитимира неуставното и незаконското

Најавите за Референдум или два за средината на септември или почетокот на октомври 2018 година се политичка но не и правна...

Мирко Бачиќ / 11:41

Се ќе биде по примерот како за Кичево, рече претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во неговото синоќешно интервју во емисијата „Клик плус“ на Тв21.

Ахмети: ќе ја организирам дијаспората со автобуси и авиони од цела Европа да гласаат за промена на името!

Различни здруженија од земјите од Европа и Америка доброволно се пријавија за да ја организираме албанската дијаспора за...

Македонка Димкин / 14 јули, 2018 20:55