Скандалот со пензискиот фонд сериозно ја разниша владината коалиција

Ахмети: СДСМ води специјална војна против ДУИ

Скандалот во министерството за труд и социјална политика јас го сфаќам како специјална вojнa против Демократската унија за...

Узунов Бобан / 7 февруари, 2019 8:07

Лидерот на ДУИ е поискусен политичар од Заев и веројатно е дека тоа ќе го покаже и на претседателските избори

Зошто на Ахмети му одговара Оливер Спасовски да биде кандидат на СДСМ?

Сите анкети во СДСМ покажуваат дека Стево Пендаровски би бил најпопуларен кандидат за претседател на државата. Од друга...

Данаил Михајловски / 31 јануари, 2019 5:56

Ахмети продолжува да се заблогодарува за Преспанскиот договор

Ахмети му пиша и на Нимиц: Дојде денот драг Мет, бидна !

Како што кажа и ти самиот, кога се постигнува компромис, ниту еден не излага танцувајќи, но јас се чуствувам комотен со постигнатите...

Узунов Бобан / 27 јануари, 2019 16:17

Владината коалиција во ќорсокак за изборот на консензуален претседател

ДУИ го условува консензуалниот претседател со неодржување на парламентарни избори ?

Постапката за избор на кандидат на СДСМ за претседател на државата се очекува од следната седмица да се пресели во партиската...

Узунов Бобан / 25 јануари, 2019 9:10

Претседателските избори не се тема сама за себе. Ахмети и Заев збореле и за следниот кандидат после 5 години, како и за случаите на функционери на ДУИ што ги води СЈО

Заев и Ахмети блиску до договор, Оливер Спасовски да биде кандидат за претседател

Според владини извори, денес во вечерните часови, одржана е средба Заев и Ахмети. Главната тема на разговор бил заедничкиот...

Данаил Михајловски / 22 јануари, 2019 22:26

Заеднички одлучиле, прво Талат Џафери под итно да си отвори Фејсбук акаунт и второ, што побрзо смената на името да се објави во Службен весник

Фејсбук ќе отвори џиновска фабрика во Северна Македонија

Вечерта на 11-ти Јануари, после изгласувањето на смената на уставното име во Република Северна Македонија, бил остварен телефонски...

Мате Парлоф / 16 јануари, 2019 11:16

Во владата ќе се употребува Албанскиот јазик, министерствата, обвинителствата и судовите.

Ахмети и Османи ги покажаа орлите на фејсбук

 Али Ахмети и вицепремиерот Османи коалициските партнери на Заев го прославија вчера озаконувањето на двојазичноста...

Перо Милчин / 7:48