Викендот што помина познатиот српски пејач Аца Лукас организираше забава во еден познат ресторан во Белград по повод својот роденден.

Аца Лукас во делириум: Фолкерот славеше, па заспа на сопствениот роденден

Луда родедненска збава на познатиот фолк пејач, Аца Лукас. Викендот што помина познатиот српски пејач Аца Лукас организираше...

Валерија Петрова / 12 ноември, 2019 10:56

Имено Аца Лукас на промоцијата на новиот спот на својата колешка пејачката Маја Беровиќ, се појави токму со новата девојка Јована, а тогаш многумина од фановите коментираа дека Лукас до себе има навистина атрактивна девојка.

Соња со порака до новата девојка на Аца Лукас: „Убеди го да се разведе“!

Најпознатиот српски пејач Аца Лукас, пред неколку дена беше во центарот на вниманието, откако се појави со својата нова девојка. Фолкерот...

Катерина Крстиќ / 13 јули, 2019 14:40

Аца Лукас на промоцијата на новиот спот на својата колешка пејачката Маја Беровиќ, се појави токму со новата сексипилна девојка Јована.

Соња ја замени со вистинска бомба- погледнете ја новата девојка на Аца Лукас

Најпознатиот српски пејач Аца Лукас, повторно е во центарот на вниманието, но овој пат повод за тоа е неговата нова девојка. Фолкерот...

Катерина Крстиќ / 10 јули, 2019 19:13

Сани ги демантираше сите шушкања за наводната афера со Аца Лукас.

Македонската фолкерка конечно ја откри вистината: Го шармирав Аца Лукас со мојот глас“ (видео)

Познатата македонска фолк пејачка, Сања Сани Гроздановска која моментално е најпозната и најбарана во скопските кафеани...

Катерина Крстиќ / 8 јуни, 2019 21:07