Тој ден јас станав Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ и со Вице Заев случајно бевме во ист хотел во Банско.

(ФОТО)Митко Јанчев и Вице Заев кројат заеднички бизниси во Банско?

Со Вице Заев немаме заеднички бизниси, вели Митко Јанчев во емисијата Во Центар со Васко Ефтов. Таа фотографија која се врти...

Перо Милчин / 26 октомври, 2020 5:41

Бугарските спасувачки екипи реагирале на повикот за помош, што децата го упатиле околу 4 часот вчера попладне. Децата моментално се во добра состојба.

Спасени 5 деца од Србија, во зимското одморалиште Банско

Спасени се пет деца од Србија, во зимското одморалиште Банско на возраст од 12 до 15 години, пренесоа српски „Вечерње новости“.  Во...

Перо Милчин / 13 јануари, 2019 13:26