Кои се следните планови на Бастијан не е познато, ама има информации дека можеби ќе добие одредена улога во германската фудбалска федерација, меѓутоа тоа допрва треба да биде потврдено.

ЛЕГЕНДО, ФАЛА ТИ ЗА СЕ: Бастијан Швајнштајгер замина во пензија!

Поранешниот германскиот репрезентативец, Себастијан Швајнштајгер одлучи да и стави крај на својата активна фудбалска кариера. „Драги...

Сара Фемина / 8 октомври, 2019 19:26

Се работи за една позната реклама, каде популарниот фудбалер е маскиран како моторџија.

Долга брада, неуредна коса- Фудбалерот Бастијан Швајнштајгер повеќе не личи на себе!

Објавата на фудбалерот Бастијан Швајнштајгер на неговиот Инстаграм профил, направи голем  бум на друштвените мрежи. Популарниот...

Сара Фемина / 16 април, 2019 13:56