Од македонски државјани, на неа од поодамна се наоѓаат Мендух Тачи , Љубе Бошковски и екс пратеникот Џеват Адеми, а меѓу организациите фигурира и поранешната Ослободителна Народна Армија – ОНА.

БАЈДЕН НАРЕДИ ЗАМРЗНУВАЊЕ НА ИМОТ И ЗАБРАНА ЗА ВЛЕЗ ВО САД НА ЛИЦА КОИ РАБОТАТ ПРОТИВ ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР И РЕГИОНАЛНАТА СОРАБОТКА

По декретот на американскиот претседател Бајден, со кој се најавува дека САД ќе ги става на црна листа сите кои работат против...

Рејхан Бајрами / 10 јуни, 2021 6:39

Инцидентот се случил непосредно пред полетувањето за Атланта, каде ќе сретне со лидерите на азиската заедница по пукањето во салоните за масажа во вторникот.

(ВИДЕО) Бајден три пати падна додека се качуваше во авионот

Американскиот претседател Џо Бајден вчера падна по скалите на претседателскиот авион. Инцидентот се случил непосредно...

Перо Милчин / 20 март, 2021 8:28

Новинарот Оливер Вилис го објави видеото на Твитер и изјави дека е убаво да се има претседател кој може нормално да разговара со други луѓе.

БАЈДЕН му го даде своето кафе на новинарот: Ова е гест за кој многу зборуваа(ВИДЕО)

Американскиот претседател Џо Бајден има многу попријатна комуникација со новинарите отколку неговиот претходник Доналд...

Мирко Бачиќ / 14 февруари, 2021 21:25

Треба да се стори повеќе. Затоа претседателот го инструира националниот тим за безбедност да ја изврши оваа анализа во текот на вториот ден од функцијата", рече Псаки.

ЏО БАЈДЕН ОДМА СЕ ФАТИ ЗА РАБОТА: Побара од безбедносните служби да ја проценат заканата за насилен екстремизам во САД

Американскиот претседател Џо Бајден побара од безбедносните и разузнавачките служби да ја испитаат заканата од насилен...

Стојче Бушин / 23 јануари, 2021 14:01

Со тоа, тој исто така сакаше да го убеди американскиот народ дека вакцините Фајзер се безбедни, јавуваат локалните медиуми.

БАЈДЕН ЈА ПРИМИ ВАКЦИНА ПРЕД КАМЕРА: Му оддаде почит на Трамп, а особено им се заблагодари на лекарите и научниците(ВИДЕО)

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, им се придружи на политичарите кои примија вакцина против коронавирус пред...

Сара Фемина / 21 декември, 2020 22:26

Горд сум што го претставувам првиот тим на високи службеници за комуникации во Белата куќа чии членови се сите жени.

Белета куќа ја чекаат нови промени: Бајден го претстави тимот за комуникации- за прв пат во историјата, сите членови се жени

Избраниот претседател на Соединетите држави, Џо Бајден, ги претстави кадровските решенија за членовите и советниците кои...

Мирко Бачиќ / 30 ноември, 2020 21:45

Трамп се согласи да му ја предаде власта на новоизбраниот претседател Бајден

Толку беше ТРАМП се предаде!

Трамп се согласи да му ја предаде власта на новоизбраниот претседател Бајден „Направете што е потребно за предавање на власта...

Македонка Димкин / 24 ноември, 2020 16:54

Демократите почнуваат да играат први на картата на УЧК. Затоа и Али Ахмети е првиот политичар во Македонија кој јавно му ја честиташе победата на Џо Бајден.

Зошто Албанците најмногу се радуваат на победата на Бајден? Командантите на УЧК кои сега се пакуваат за Хаг, Бајден ги споредуваше со Џорџ Вашингтон!?

Зошто Албанците се најрадосни од победата на Џо Бајден. Јавна тајна е дека албанското лоби е најсилно кај демократите. Исто...

Рејхан Бајрами / 8 ноември, 2020 17:29