Исто така на социјалните мрежи се огласи и неговата ќерка Валентина која напиша емотивен статус!

Ќерката на Амди Бајрам Валентина, со емотивен статус се прости од својот татко: Срце да ви препукне!

Поради кардиоваскуларни проблеми, вчера почина Амди Бајрам, експратеникот и претседател на Сојуз на Ромите. Тој починал...

Рејхан Бајрами / 25 октомври, 2020 11:43

Искрено и неуморно се бореше за Ромите. Јас сум сведок за тоа. Многу средби, часови и часови за тоа како да им се помогне на Ромите во Македонија.

Груевски се прости од Амди Бајрам: Тој беше добар човек, снаодлив и многу емотивен

Екс лидерот на Вмро-Дпмне, Никола Груевски на социјалните мрежи се прости од Амди Бајрам кој денеска почина во 64 година од...

Стојче Бушин / 24 октомври, 2020 21:31

Ја сакаше Македонија и страдаше што мораше да прави така како што направи последните години...

Димовски: Амди Барјам имаше незаслужен одмор во Идризово – тој ја сакаше Македонија!

Амди Бајрам, еден од луѓето кои долго опстојуваа на политичка сцена во самостојна Македонија, почина на 64-годишна возраст,...

Стојче Бушин / 15:53

Ромите загубија човек на кого можеа да се потпрат и да побараат помош, а ние загубивме драг пријател и соработник. Сочуство до твоите најблиски.

Мијалков се прости од Амди Бајрам: Беше ЛЕГЕНДА – Загубивме голем човек и пријател

Сашо Мијалков се прости од Амди Бајрам: Почивај во мир, беше легенда 102,3%! На 64 годишна возраст почина Амди Бајрам. Неофицијално,...

Перо Милчин / 15:11

Курбан бајрам трае три дена, а прославата почнува 70 дена по првиот Бајрам во годината, Фитр бајрам, и го обележува денот кога е комплетиран светиот Куран

Денеска верниците од исламска вероисповед го слават Курбан бајрам

Денеска верниците од исламска вероисповед го слават празникот Курбан бајрам. На првиот ден од празникот се изведува молитвата...

Катерина Крстиќ / 31 јули, 2020 11:33

Како што пренесоа Британските медиуми собирите на верниците во џамиите низ Техеран и неколку други поголеми градови , сè уште се забранети.

Во 180 градови низ Иран повторно отворени вратите на џамиите- дозволени верски собири!

Во 180 градови во Иран, иранската влада одобри повторно отворање на вратите на џамиите а со тоа и одобрување на верските собирања....

Катерина Крстиќ / 9 мај, 2020 19:11

Посакувам Исламската верска заедница и понатаму посветено да ја извршува својата мисија грижејќи се подеднакво за сите свои верници и да придонесува за развиена, просперитетна и демократска Република Македонија.

ПЕНДАРОВСКИ: “Честит КУРБАН БАЈРАМ и да го поминеме во здравје, благосостојба и хармонија”

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, по повод големиот муслимански празник Курбан бајрам, упати честитка...

Рејхан Бајрами / 11 август, 2019 9:40