Мицкоски посочи дека проблемот е што тој одлучува во моментов, проблемот е што неговите одлуки се погрешни и ја водат во бездна државата.

Мицкоски за случајот Мијалков: Не видовме одговорност затоа што криминалната мафија е заортачена

Кога не би било трагично, би било смешно. Принцот на лагата Заев, продолжува да лаже и продолжува да ги понижува и омаловажува...

Стојче Бушин / 26 февруари, 2021 5:03

Иако навинарските екипи му поставуваа прашања, Мијалков за медиумите порача дека нема изјава.

Како и претходно што објавивме, Министерството за внатрешни работи за ТВ21 информираше дека тие се повикани на информативен разговор.

ВИДЕО: Влатко Мијалков, брат на Сашо Мијалков ја напушти полициската станица

Влатко Мијалков брат на Сашо Мијалков ја напушти полициската станица, објави Тв 21! Иако навинарските екипи му поставуваа...

Рејхан Бајрами / 22 февруари, 2021 17:06

Двајцата беа пријавени вчера дека имаат вирусна инфекција.

СТРАШНО: Двајца ЗАРАЗЕНИ незадоволни од условите во болницата, побегнале дома!

Две лица заразени со вирусот, Г.Р. и Д.Р., избегале од Клиниката за инфективни болести во центарот на Бања Лука, соопшти полицијата. Двајцата...

Перо Милчин / 27 март, 2020 14:12

Србинот добил дозвола од администрацијата во текот на викендот да излезе од затвор неколку часа за да го посети семејството, бидејќи неговиот син, наводно, бил сериозно болен.

Уапсен опасниот Србин кој збриша од италијанскиот затвор: Раде Николиќ беше во бегство неколку месеци

Раде Николиќ (38), кој избегал од италијанскиот затвор во градот Фросиноне на 16 ноември минатата година, конечно бил приведен...

Сара Фемина / 11 јануари, 2020 18:43

Пендаровки вели дека уште во изборната кампања нагласл дека  негова амбиција е да се напушти праксата претседателот да биде доживуван како промотор и заштитник на партијата што го кандидирала и цврсто стои на тој став, открива дека има амбиција да биде политичка позиција поставена над партиите.

Пендаровски: Тврдам дека бегството на Груевски не го организирал еден човек

Претседателот на државата Пендаровски во интервју за БИРН истакна дека би било наивно вината за сите дефекти во општеството...

Катерина Крстиќ / 22 ноември, 2019 9:07

Попладнево полицијата го уапси затвореникот Фидан Асани кој утрово избега од затворското комбе додека затворските чувари чекале сендвичи пред сендвичарница во Автокоманда.

Затвореник од Идризово избегал додека затворската полиција си купувала сендвичи

Затвореник од Идризово им избегал на затворските стражарите при транспорт од комплексот Клиники кон Идризово. Уапсен затвореникот...

Весна Петровска / 14 октомври, 2019 19:52

Експертскиот тим на „Зелена лупа“ смета дека тие како членови на Кривичниот совет при одлучувањето по жалбите за притвор на обвинетите Н. Грујовски и Н. Бошкоски без законска основа не донеле решенија за отфрлање на поднесените жалби како недозволени.

Кривичнa пријавa за врховните судии Васил Грчев и Киро Здравев за бегството на Горан Грујовски и Никола Бошковски

Кривичнa пријавa за Врховните судии Васил Грчев и Киро Здравев за бегството на Горан Грујовски и Никола Бошковски поднесоа...

Сара Фемина / 27 август, 2019 7:11

„Знаеме како Груевски избега од земјата“, тврди македонскиот премиер Зоран Заев во интервју објавено во германскиот весник Франкфуртер алгемајне цајтунг.

ЗАЕВ ОТКРИ ШОК детали за бегството на Груевски- „со лифт се симнал во подрум и се сокрил во багажник„

Во интервју за ФАЦ, премиерот Заев за првпат открива детали од бегството на експремиерот Груевски за кои досега се шпекулираше...

Перо Милчин / 14 јуни, 2019 11:17