Од екипата на брзата помош навеле дека едно повредено лице е пренесено во одделението за реанимација во Ургентниот центар, а екипите се уште се на лице место и засега нема нови податоци.

СИЛНА ЕКСПЛОЗИЈА ВО ЦЕНТАРОТ НА БЕЛГРАД: Има мртви и повредени(ВИДЕО)

Утрово, нешто пред 10 часот, се случи силна експлозија пред зградата на српската државна телевизија РТС во Белград! Од екипата...

Мирко Бачиќ / 4 декември, 2020 11:34

Гренел исто така потврди дека американскиот претседател Доналд Трамп има намера да ја посети Србија, што би било првпат по Џими Картер.

ГРЕНЕЛ ЗА ВУЧИЌ: Тој е тежок преговарач, се бори за српскиот народ!

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, беше многу тежок преговарач, изјави специјалниот советник на американскиот претседател...

Катерина Крстиќ / 15 септември, 2020 10:48

По постигнувањето на договорот задоволство изрази и претседателот на САД Доналд Трамп кој рече дека договорот за економско нормализирање на односите меѓу Белград и Приштина е историски.

Трамп: Договорот меѓу Белград и Приштина е историски

Вчера косовскиот премиер Авдулах Хоти и српскиот претседател Александар Вучиќ во присуство на американсиот претседател...

Катерина Крстиќ / 5 септември, 2020 8:12

Вучиќ им се заблагодари на претседателот на Русија, Владимир Путин и компанијата Газпром за донацијата од 10,5 милиони евра за изградбата и изјави дека очекува присуство на рускиот претседател на отворањето на храмот.

Вучиќ: Државата за три години вложи 43 милиони евра во Храмот Свети Сава

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави денеска дека работите на Храмот Свети Сава, во кои, како што рече, државата...

Стојче Бушин / 26 август, 2020 9:29

Тој рече дека од Косово чекаат многу тешки работи, на есен и она што треба да го направат е најпрво да се посветат на економијата, потенцирајќи дека треба да се работи понапорно, граѓаните да бидат поисцрпни, за да може да се преживее.

ВУЧИЌ: Ветувам, Србија ќе има подобри резултати од останатите држави!

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вети и покрај тешките работи што ја очекуваат државата на есен, дека ќе биде подобра...

Катерина Крстиќ / 9 јули, 2020 12:03

Во моментот кога репортерката вели „Нашата екипа доби доста навреди, се жалат за тоа како изгледа нашата програма и тоа како известуваме од протестите“ од зад грб и приоѓа маж кој си ги соблекува пантолоните и го покажува задникот!

ФОТО: Демонстрант го покажа задникот пред камерата на РТС

Демонстрант од вечерашните протести во Белград, се соблече гол во моментот кога српската државна телевизија „РТС“ правеше...

Стојче Бушин / 6:30

Луѓето стојат целосно и го штитат нашето Национално собрание и другите згради, и ние нема да дозволиме некој да го сруши и уништи имотот, рече Стефановиќ.

СЕ СПРЕМА ХАОС КОГА ЌЕ ПАДНЕ МРАК: Министерот Небојша Стефановиќ изнесе загрижувачки информации

– За жал, имаме информации дека еден дел од демонстрантите, кога ќе се стемни, планира да спроведе одредени активности,...

Перо Милчин / 8 јули, 2020 21:22

Полицајците фрлаа солзавец, а демонстрантите избегаа во правец на плоштадот Никола Пашиќ и кон Булеварот крал Александар. Некои лица во демонстрацијата се повредени, дојде брза помош и укажа на помош на еден маж.

ХАОС ВО БЕЛГРАД – ЗАПАЛЕНИ УЛИЦИТЕ: Граѓаните протестираат со шишиња и факели, полицијата употреби солзавец

Вечерва, нешто пред 20.30 часот, демонстрантите повторно предизвикаа немири во Белград, ја пробија оградата околу Собранието...

Перо Милчин / 21:07