Од денеска литар дизел од 86 денари, колку што се продаваше вчера се продава за 95 денари, додека литар бензин од 97 денари се продава за 106.5 денари

И Германија ги намалува давачките за горивата, само Ковачевски и СДСМ го ограбуваат народот со висока акциза

Германија ги намалува давачките за горивата, само Ковачевски и СДСМ го ограбуваат народот со висока акциза.  Од денеска...

Мате Парлоф / 1 јуни, 2022 8:51

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 1,50 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се зголемува за 2,50 ден/лит.

Од вечер на полноќ ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава по 81,5 денари, ЕУРОСУПЕР БС-98 по 83,5 денари, а ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) по 82,5 денари за литар.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемува за 2,00 денар/литар и од полноќ ќе чини 80,5 денари, а малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 0,064 ден/кг и сега ќе изнесува 51,599 ден/кг.

Бензините поскапуваат за 1,5 ден, дизелот за 2,5 денари

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за зголемување на цените на нафтените деривати од 1,5 до 2,5 денари за литар...

Мате Парлоф / 18 април, 2022 14:21

Новите цени, како што информираа од РКЕ, ќе важат од вечер на полноќ!

Од полноќ пониски цени на бензините и дизелот

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) денеска одржува седница на која треба да бидат вкалкулирани новите...

Перо Милчин / 12 март, 2022 11:54

Оние што живеат во близина на источната германска граница со Полска пронашле едноставно решение – само ја преминуваат границата и го полнат резервоарот до врв.

Стотици бензински пумпи во Германија на работ на банкрот, луѓето масовно купуваат гориво во Полска

Никогаш досега немало толку голема разлика во цената на горивото меѓу Германија и Полска. Затоа германските возачи сè почесто...

admin@magazin / 21 февруари, 2022 20:56

Како РКЕ не можеме да влијаеме на цената на горивата, имајќи ја во предвид структурата.

Ново поскапување на горивата

Горива повторно поскапуваат, најави денеска првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски. Тој...

Рејхан Бајрами / 14 февруари, 2022 12:31

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за два, а на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) за 1,50 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

БЕНЗИНИТЕ ПОКАПУВААТ ЗА 2, А ДИЗЕЛОТ 1,5 ДЕНАРИ

БЕНЗИНИТЕ ПОКАПУВААТ ЗА 2, А ДИЗЕЛОТ 1,5 ДЕНАРИ! Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра...

admin@magazin / 13 декември, 2021 13:54

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 е 73,50 ден/лит, додека на ЕУРОСУПЕР БС-98 75,50 ден/лит.

Дизелот поскапува за 2, бензинот за 1,5 денари

Согласно донесената одлука на Регулаторната комисија за енергетика, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...

Рејхан Бајрами / 5 октомври, 2021 5:57