Продукциската куќа Ворнер Брос потврди дека снимањето на „Бетмен“ е привремено запрено и оти „еден член на тимот“ бил позитивен на Ковид-19, но не откри за кого станува збор.

Холивудскиот шармер Роберт Патинсон позитивен на коронавирус, снимањето на „Бетмен“ прекинато

Познатиот холивудски глумец и шармер Роберт Патинсон е позитивен на тестот за коронавирус. Веста неофицијално ја, пренесуваат...

Катерина Крстиќ / 4 септември, 2020 11:08

Сè почнало со немиот германски експресионистички филм наречен „Човекот кој се смее“.џокер

ОТКРИЕНО: Дали знаете како настанал ЏОКЕР, омилениот филмски негативец?

Како што Супермен го има Лекс Лутор, Химен – Скелетор, Спајдермен – Зелениот гоблин, така Бетмен отсекогаш го имал Џокер....

Сара Фемина / 26 октомври, 2019 13:17

Излегува шокантен исказ во кој се спомнати политичари во корелација со „Рекет“. ОЈО на Јовески и ВиРус не ги вика политичарите на распит, туку му стега кривична на новинар за оддавање државна тајна – иако новинарот нема сертификат за државна тајна, па да ја оддаде, туку „тајната ја оддал“ некој друг, а новинарот објавува документ кој доаѓа до него.

Бетмен Велит:”Не е проблем криминалот, туку новинарите кои го откриле а очигледно не требало”

Богдан Илиевски по целата ситуација со политичкиот прогон на новинарите и медиумите реши да даде свое мислење на социјалните...

Катерина Крстиќ / 26 септември, 2019 19:44

Богдан Илиевски беше еден од организаторите на протестите од 27 април „За заедничка Македонија“ во кој доби милост од судот и беше амнестиран.

Се огласи Богдан Илиевски- Бетмен : “Никогаш Северна, секогаш Република Македонија”

Богдан Илиевски или познат како Бетмен, се огласи на социјалните мрежи по изгласувањето на промената на името во Северна...

Рејхан Бајрами / 13 јануари, 2019 15:12