– Успешниот бизнисмен и сопственик на повеќе медиуми, Касем Хисенбелиу почина утрово во Турција, каде беше хоспитализиран неколку недели, како резултат на компликациите добиени од коронавирусот!

Од Ковид-19 почина албанскиот медиумски магнат Касем Хисенбелиу

Како последица од Ковид-19 во болница во Турција, каде беше на лекување, почина 59-годишниот Касем Хисенбелиу, сопственик на...

Рејхан Бајрами / 5 декември, 2020 11:48

Пред неколку дена во гостување на Телевизија Алфа, Љупчо Палевски- Палчо, активистот и претседател на движењето „Трета“, јавно обвини дека зад нападот стои власта, односно како што истакна Заев и Мијалков.

Приведено е едно лице за нападот врз Палевски

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изјави дека е приведено едно лице за нападот врз бизнисменот Љупчо...

Катерина Крстиќ / 25 септември, 2020 17:43

Тој проговоре за нападот и откри дека бил нападнат од две лица од кој еден со пендрак на извлекување кој му нанел 4 удари и еден со боксирач кој му нанел 8 удари, а како причина за нападот ја посчи аферата „Атлантик“, во која тој ги изнел доказите дека е злоупотребена целата правна процедура, дека се прислушкувани активисти на „Бојкотирам“ за по секоја цена да се протне името зад оној референдум кој не успеа.

Палевски: Зад нападот стојат Мијалков и Заев- Сашо ми се закани дека ќе ме стави во буре со киселина!

Во вчерашното гостување на Телевизија Алфа, Љупчо Палевски- Палчо, активистот и претседател на движењето „Трета“, кој неодамна...

Катерина Крстиќ / 22 септември, 2020 10:34

Откако му беа одземени македонскиот и бугарскиот пасош, Камчев лани во мај успеа да добие времена нова патна исправа од Катица Јанева додека таа сè уште беше специјална обвинителка.

Камчев нуди 2,2 милиони евра за да му биде вратен пасошот

Бизнисменот Орце Камчев, осомничен во истрагата „Империја“ понудил 2,2 милиони евра како гаранција за да му биде вратен пасошот. Одлуката...

Весна Петровска / 21 јануари, 2020 14:51

Жали што уште не се сменети азбесните водоводни цевки кои како што вели се смрт за граѓаните , сака да пие кафе со Шилегов затоа што има многу нешта да му каже.

ТРИФУН КОСТОВСКИ за „Лидер“: Се лутиме на ЕУ а нудиме криминал и корупција!

Во ексклузивно интервју за Економски лидер, бизнисменот и екс градоначалник на Скопје Трифун  Костовски, зборуваме за...

Катерина Крстиќ / 11 ноември, 2019 17:17

Според написот откако страната била хакната продолжила да функционира под надворешна контрола што довело до недоразбирања и дезинформации.

Вашингтон Пост: Бизнисмен од Северна Македонија ја хакнал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“

Бизнисмен од Северна Македонија ја киднапирал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“ каде поранешните американски служби...

Катерина Крстиќ / 18 септември, 2019 11:01

Во текот на минатата ноќ, Петровски не е хоспитализиран затоа што немало место ниту во Градската болница, ниту на државната клиника.

Скопски бизнисмен брутално претепал газда на менувачница во Скопје!

Според исказите на очевидци, скопскиот бизнисмен Спиро Чорогунов, го претепал Бранко Петровски вчера, околу 13 часот во најстрогиот...

Перо Милчин / 19 мај, 2019 15:11