И секако ова беше доволна причина да започнат теориите на заговор за вмешаноста на поранешниот американски државен врв во креирањето на коронавирусот, заедно со семејството Гејтс...

ОБАМА И СОПРУГАТА НА БИЛ ГЕЈТС ВО ЛАБОРАТОРИЈА ВО ВУХАН ВО 2015? Интернетот гори поради оваа фотографија!

На социјалните мрежи Твитер и Фејсбук завладеа општ хаос откако се појави фотографија од 2015 година, на која може да се види...

Мартин Попоски / 28 јануари, 2022 6:03

Бил Гејтс е основачот на Microsoft заедно со Пол Ален и еден од највлијателните луѓе во информатичката индустрија.

Според истражувањата на БИЛ ГЕЈТС овие три образованија ќе бидат најбарани во светот!

Основачот на Мајкрософт Бил Гејтс на основа од бројни податоци кои ги собирал, тврди дека во иднина најмногу ќе се бараат...

admin@magazin / 12 јануари, 2022 4:13

Лабораториите низ целата земја заостануваат во издавањето на резултатите од тестот за вирусот корона, како резултат на зголемувањето на бројот на пациенти. Голем број пациенти ги чекаат резултатите неколку дена до една недела,  соопштуваат двете најголеми лабораториски компании за дијагностика во земјата.

БИЛ ГЕЈТС ПОРАЧА: Тестовите за вирусот корона се промашување

Долгото чекање за резултатите од тестовите за вирусот корона во САД се чини целосно бесмислено и неуспешно, изјавил Бил Гејтс...

Катерина Крстиќ / 30 јули, 2020 10:40

Милијардерот, кој привлекува големо внимание во јавноста со своите изјави за вакцините, но и иницира теории на заговор, вели дека надежта дека ќе биде доволна една доза на вакцината, постоела, но само на почетокот на пандемијата.

ГЕЈТС ПОВТОРНО ШОКИРА: Ќе морате да примите вакцина двапати, старите лица можеби и трипати

„Како што стојат работите сега, ќе мора неколку пати да се вакцинирате против коронавирусот, а постарите можеби три“, рече...

Катерина Крстиќ / 23 јули, 2020 11:38

Мојот одговор е секогаш ист: кога имаме скоро совршен лек за КОВИД-19, или кога скоро секој човек на планетата се вакцинира против коронавирус.

БИЛ ГЕЈТС БРУТАЛНО ИСКРЕН: Во авторски текст открива се! Еве која е сличноста меѓу вакцината за КОВИД-19 и онаа за мали сипаници!

Едно од прашањата што денес го поставам е кога светот ќе може да се врати во првобитната состојба како што беше во декември,...

Катерина Крстиќ / 4 мај, 2020 17:12

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс е главниот виновник кој стои зад пандемијата на коронавирус, најголемата светска криза што му се случи на светот по Втората светска војна; Тој го дизајнираше САРС-КоВ-2, и го рашири низ целиот свет и ја има вакцината што ја крие и има за цел да заработи и убие што е можно повеќе милиони луѓе.

БИЛ ГЕЈТС НЕПРИЈАТЕЛ БРОЈ ЕДЕН: Го обвинуваат за коронавирусот- го создал за да УБИЕ МИЛИОНИ ЛУЃЕ?

Заговор: Еден од најбогатите луѓе во светот со години предупредуваше на епидемии и дека светот не е подготвен да се справи...

Катерина Крстиќ / 29 април, 2020 9:50

Бил Гејтс пред една година на конференцијата организирана од медицинската заедница во Масачусетс, рече дека на светот му се заканува епидемија од која животот ќе го загубат околу 33 милиони луѓе и тоа за само 6 месеци.

Бил Гејтс пред една година предупреди за вирусот во Кина- за кратко време може да умрат 33 милиони луѓе

Пред една година американскиот бизнисмен и микрокомпјутерски пионер Бил Гејтс ја предвиде појавата на смртоносниот вирус...

Катерина Крстиќ / 26 јануари, 2020 20:53