Тој е склон кон гафови и губење контрола, а некои, дури и меѓу неговите приврзаници, се плашеа од сопнување и колапс за време на долгата битка со Доналд Трамп (74).

КОЈ Е ЏО БАЈДЕН: Преживеа семејни трагедии и скандали и стана претседател по трет пат(ВИДЕО)

После семејните трагедии, два неуспешни обида за освојување на Белата куќа и изборната кампања што беше нарушена од пандемијата,...

Рејхан Бајрами / 7 ноември, 2020 20:20

Свои публикации има објавено во повеќе домашни и странски списанија во областа на неврохирургијата.

Koj e доктор Венко Филипче, човекот кој го води македонското здравство во најголемата светска пандемија?!

Кој е доктор Венко Филипче кој во најтешките моменти во историјата на македонскиот народ го води здравствениот систем. Она...

Владо Марин / 20 април, 2020 21:52

Кој е човекот кој управува со Кина и под чија рака оваа земја ќе стане најмоќната земја во светот?

ЛИДЕР ЗМЕЈ ОД ИСТОКОТ: Се за животот на човекот кој се смета за најмоќен политичар во светот!

Кина веднаш одговори на барањето за помош од претседателот Александар Вучиќ во име на Србија. Една од причините за оваа брза...

admin@magazin / 17 март, 2020 11:35

Вечерва подготвувавме забава за Ноќта на вештерките, а јас не бев способна за ништо.

Од 07:30 часот наутро јас бев мортус пијана: Џесика Симпсон откри како се подигна од дното

Џесика Симпсон ја отвори душата и ги објави сите детали за нејзиното бурно минато. Џесика не очекуваше дека ќе ја напише својата...

admin@magazin / 25 јануари, 2020 9:54

Јанева, својата кариера во Обвинителството во Гевгелија ја започнала во 2003 година како помошник обвинител. Во 2009 е именувана за обвинител.

ОВА Е ЖИВОТНИОТ ПАТ НА ЈАНЕВА: Од студиски патувања во САД, обуки во Италија до затвореник во Шутка!

Специјалната јавна обвинителка е уапсена вчера попладне во својот дом во Скопје. Нејзиното приведување е поврзано со случајот...

admin@magazin / 22 август, 2019 23:00

Шабан Шаулиќ рано утрово погина во тешка сообраќајна несреќа во Германија. Ќе биде запаметен во јавноста како еден од најценетите и најдобрите пејачи на Балканот.

Од срамежливо дете до крал на народната музика !

Шабан Шаулиќ беше српски пејач и крал на народната музика. Денеска трагично настрада во сообраќајна несреќа во 67 година од...

admin@magazin / 17 февруари, 2019 17:19

Новиот директор на владината Оперативно техничка агенција, т.е. служба за прислушување, Зоран Ангеловски, работел во Телеком во време на аферата Маѓар Телеком

Кој е новиот директор на ОТА?

Зоран Ангеловски вчера беше избран за директор на новата Оперативно техничка агенција во која ќе бидат сместени свичовите...

Мирко Бачиќ / 5 септември, 2018 10:39

Дипломатската кариера на Палмер во целост е испишана на Балканот

Метју Палмер со промашена мисија “за” Северна Македонија на Илинден

Заменик помошникот државeн секретар за Европа и Евроазија Палмер во својата посета на Македонија токму за Илинден далеку...

Мирко Бачиќ / 2 август, 2018 11:39