Спасовски на барање на Заев го унапреди Велковски во началник на одделот за борба против организираниот криминал

Спасовски “го казни” Велковски со именување за началник на одделот за организиран криминал

Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Лазо Велковски, ќе биде поставен на позицијата Началник на Одделот за...

Мирко Бачиќ / 31 август, 2018 10:25

Што бара пензионираниот генерал Зоран Јовановски - Челик кој беше можен избор за нов директор на БЈБ во судскиот совет од судењето за 27-ми април?

Челик наместо директор на БЈБ е судија поротник на судењето за 27-ми април

Пензиониораниот генерал Зоран Јовановски – Челик кој беше споменуван како можен наследник на разрешениот директор на...

Мирко Бачиќ / 24 август, 2018 7:08

Фотографија од новиот директор на Бирото за јавна безбедност во МВР Сашо Тасевски и активистката на СДСМ Ивана Божиновска кружи по социјални мрежи со огромна осуда

Директорот на БЈБ во прегратка со активистката што посакуваше на полицајците “Куманово пак да ви се деси”

Фотографијата е објавена на “Фејсбук” профилот на Ивана Божиновска девојката која на македонската јавност и стана...

Мирко Бачиќ / 23 август, 2018 9:25

Заменик министерот за надворешни работи Андреј Жерновски одлуката на Владата за именување на Тасевски за директор на БЈБ токму денес ја нарече "правда"

Жерновски: “Чудна правда! Тасевски стана директор на БЈБ на денот кога им се суди на обвинетите од 27-ми април!”

Андреј Жерновски кој е актуелен заменик министер за надворешни работи а поранешен градоначалник на општина Центар на својот...

Мартин Попоски / 22 август, 2018 14:47

Срамно е што Сашо Тасевски е изборот на Заев за нов Директор на Бирото за јавна безбедност

Човекот кој пукаше во Македонскиот парламент нов директор на БЈБ!

Владата на својата денешна 84-ма редовна седница донесе одлука Сашо Тасевски магистер по безбедност и докторант на Факултетот...

Мартин Попоски / 14:01

Тасевски и е познат на македонската јавност од настаните на 27-ми април во Собранието на Македонија во кое пукаше и посочуваше со пиштол кон цивили

Телохранителот на Заев Тасевски можен нов директор на БЈБ

Сашо Тасевски телохранителот на Зоран Заев најверојатно е изборот на Владата за нов директор на Бирото за јавна безбедност....

Мирко Бачиќ / 6:08

Бесим Деари како заменик директор на БЈБ е "идеалното" времено решение како е на оваа функција "заборавен" од 2002 година или точно 16 години како партиски кадар на ДУИ

Нов директор на Бирото за Јавна Безбедност ќе се бира по Рамазан

По празнувањето на Курбан Бајрам министрите во среда повторно ќе заседаваат во Владата. Министерот Оливер Спасовски се очекува...

Мирко Бачиќ / 20 август, 2018 6:35

Деари го нарекуваат "вечен" затоа што на функцијата заменик директор на БЈБ е од 2002-ра година со што работел со 6 различни директори и 7 министри од сите партии

“Вечниот” Бесим Деари привремено пред и за Референдумот ќе раководи со БЈБ

Но кој е Бесир Деари? Човекот кој времено ќе раководи со Бирото за Јавна Безбедност додека не се избере нов директор. Иако...

Мирко Бачиќ / 15 август, 2018 11:09