Како што информираат од МВР, вчера во 08,36 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Стајковци,скопско, бил пронајден починат без траги на насилство Д.М.(35) од с.Стајковци, кој бил со нарушено здравје.

Згаснаа два живота – шок во Битола и Скопје

Две трагедии вчера ја потресоа Македонија, двајца млади животи згаснаа. Како што информираа од МВР, пронајден мртов 32-годишен...

Валерија Петрова / 10 август, 2019 20:39

Дали власта ја бојкотира дијаспората ?

Пратенокот Димков: “Градоначалничката на Битола и власта ги игнорираа Македонците од целиот свет во битолско Трново”

За прв пат после половина век, власта целосно ја бојкотира една од најзначајните манифестации што се одржува во битолското...

Узунов Бобан / 5 август, 2019 9:05

По расправија, маж ја застрелал сопругата по што си го одземал животот.

ТЕШКО УБИСТВО ВО БИТОЛА: Си ја убил сопругата, па си го одзел животот!

Денеска во попладневните часови во Битола се случи убиство и самоубиство. Денеска во Битола во расправија, маж ја застрелал...

Перо Милчин / 23 јуни, 2019 20:23

Како што објави ТЕРА, кај ридот над Битола попладнево голем чад. Од противпожарната единица велат дека кај нив било пријавено дека бил запален отпад веднаш после тунелот на обиколницата над градот.

Пожар во Македонија

Попладнево беснееше пожар кај тунелот на патот над Битола. Како што објави ТЕРА, кај ридот над Битола попладнево голем чад....

Валерија Петрова / 8 јуни, 2019 21:01

На овој датум секаде во светот ќе се одбележи 50 години од првиот бунт на хомосексуалците во њујоршкиот бар Стоунвал.

ФОТО: Битолчани ќе покажат пред светот што значи „Парада на Гордоста“

На 29 јуни во Скопје е закажана „Парада на Гордоста“, каде во центарот на главниот град за прв пат ЛГБТ заедницата ќе излезе...

Катерина Крстиќ / 25 мај, 2019 19:46

Земете сработете нешто или поставете некој што ке сработи нешто, Скоро три години на власт сеа ви текна да засукате ракави. Боље ногавици засукајте и на риба одете. Неспособни ,

Сопартијците избришаа под со Кирацовски по објавата на ФБ дека засукал ракави!

Александат Кирацовски кој во јавноста освен по неговата функција во СДСМ како генерален секретар познат е и по многубројните...

Македонка Димкин / 9 мај, 2019 0:15

Огромниот пад на гласовите во Скопје, Битола, Прилеп, Штип, Велес и Кочани се сериозен проблем за СДСМ

Заев и СДСМ по победата се како насмевка со многу кариес и парадентоза, кои тешко се чистат со метла

Победата на Пендаровски за претседател на државата за него е личен успех, но за СДСМ е пирова победа. СДСМ доживеа огромен...

Данаил Михајловски / 6 мај, 2019 15:24