По расправија, маж ја застрелал сопругата по што си го одземал животот.

ТЕШКО УБИСТВО ВО БИТОЛА: Си ја убил сопругата, па си го одзел животот!

Денеска во попладневните часови во Битола се случи убиство и самоубиство. Денеска во Битола во расправија, маж ја застрелал...

Перо Милчин / 23 јуни, 2019 20:23

Како што објави ТЕРА, кај ридот над Битола попладнево голем чад. Од противпожарната единица велат дека кај нив било пријавено дека бил запален отпад веднаш после тунелот на обиколницата над градот.

Пожар во Македонија

Попладнево беснееше пожар кај тунелот на патот над Битола. Како што објави ТЕРА, кај ридот над Битола попладнево голем чад....

Весна Петровска / 8 јуни, 2019 21:01

На овој датум секаде во светот ќе се одбележи 50 години од првиот бунт на хомосексуалците во њујоршкиот бар Стоунвал.

ФОТО: Битолчани ќе покажат пред светот што значи „Парада на Гордоста“

На 29 јуни во Скопје е закажана „Парада на Гордоста“, каде во центарот на главниот град за прв пат ЛГБТ заедницата ќе излезе...

Катерина Крстиќ / 25 мај, 2019 19:46

Земете сработете нешто или поставете некој што ке сработи нешто, Скоро три години на власт сеа ви текна да засукате ракави. Боље ногавици засукајте и на риба одете. Неспособни ,

Сопартијците избришаа под со Кирацовски по објавата на ФБ дека засукал ракави!

Александат Кирацовски кој во јавноста освен по неговата функција во СДСМ како генерален секретар познат е и по многубројните...

Македонка Димкин / 9 мај, 2019 0:15

Огромниот пад на гласовите во Скопје, Битола, Прилеп, Штип, Велес и Кочани се сериозен проблем за СДСМ

Заев и СДСМ по победата се како насмевка со многу кариес и парадентоза, кои тешко се чистат со метла

Победата на Пендаровски за претседател на државата за него е личен успех, но за СДСМ е пирова победа. СДСМ доживеа огромен...

Данаил Михајловски / 6 мај, 2019 15:24

Мицкоски пред присутните посочи дека власта соочена со пораз веќе започна со заканите, уцени и притисоците.

Мицкоски од Битола: Власта соочена со пораз започна со заканите, уцени и притисоците!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на Битола, при што се сретна со голем број на граѓани. Мицкоски...

Катерина Крстиќ / 26 април, 2019 22:36

Сашо Тасевски: Го глеам вчера Кирацовски збори за победи, иднини и убајни. Одма заборави на лимонот што му беше заглавен у грло во неделата на првиот прес по гласањето!

Тасевски: Владата не донесе живот, па сега се бори за живот и затоа нема да има цензус во вториот круг!

Актерот Сашо Тасевски, и поранешен директор на Драмскиот театар, упати порака со критика дека власта што не донела живот,...

Данаил Михајловски / 23 април, 2019 13:16