Наташа Петровска според поднесителот ќе се терети за незаконско работење

Градоначалничката на Битола доби кривична пријава

Денешната седница на Советот на Општина Битола започна со барање за дополнување на дневниот ред со точка “Информација за...

Мирко Бачиќ / 19 јули, 2018 15:02

Голем музички концерт утревечер ќе се одржи во Битола, под отворено небо, на плоштадот „Гоце Делчев“

Концерт на „С.А.Р.С”, „THE PRODIGY live tribute band“ и „FUNK SHUI” утре во Битола

На концертот ќе настапат бендовите „С.А.Р.С”, „THE PRODIGY live tribute band“ и „FUNK SHUI” кои најавуваат одлична забава за сите љубители...

admin@magazin / 27 јуни, 2018 15:17

Музиката и е нејзината прва љубов, згодна е сексипилна и музичка душа.

(ВИДЕО) Битолчанката Александра ја воодушеви публиката

Скопје 14. Јуни 2018 / Македонска Филхармонија Синоќа под мотото звукот за идните генерации се одржа концерт на солисти при Македонска...

Македонка Димкин / 15 јуни, 2018 20:43

ИК и пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ со заклучок: Договорот е штетен, Мицкоски повика на протестен марш во недела во Битола

ВМРО-ДПМНЕ повикува на протестен марш во недела во Битола

Во текот на денешниот ден имав континуирани состаноци со пратеничката група, денеска заседаваше и Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ,...

admin@magazin / 14 јуни, 2018 21:56