Меркел ја повикала противпожарната служба во Берхен, но шефот на единицата, Андре Мусвик, кој одговорил на повикот, помислил, според Нордкурир, дека станува збор за шега на радиостаница.

ЛАДЕН ТУШ ЗА МЕРКЕЛ: Ги побарала пожарникарите да им се заблагодари, шефот и ја спуштил слушалката!

Германската канцеларка Ангела Меркел сакаше да им се заблагодари на пожарникарите за нивниот придонес во кризата за време...

Перо Милчин / 30 март, 2020 13:03

Јанчев со јавна благодарност до ското цела влада

Митко Јанчев јавно се заблагодари на Заев и половина влада за помошта по сообраќајката на неговиот син

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, јавно им се заблагодари на премиерот Зоран Заев, на министерот за здравство Венко...

Узунов Бобан / 11 јуни, 2019 14:57

Во време кога на јавната администрација им се заканувааат со откази и работа во приватниот сектор, партиските кадри јавно се заблагодаруваат за вработувањата со книшка

Член на СДСМ од Прилеп јавно се фали дека го вработила партијата

Активист на СДСМ, Петар Тошкоски, на својот фејсбук профил се пофали дека се вработил во општата болница во Прилеп, а особена...

Мирко Бачиќ / 17 декември, 2018 15:02