Излегува шокантен исказ во кој се спомнати политичари во корелација со „Рекет“. ОЈО на Јовески и ВиРус не ги вика политичарите на распит, туку му стега кривична на новинар за оддавање државна тајна – иако новинарот нема сертификат за државна тајна, па да ја оддаде, туку „тајната ја оддал“ некој друг, а новинарот објавува документ кој доаѓа до него.

Бетмен Велит:”Не е проблем криминалот, туку новинарите кои го откриле а очигледно не требало”

Богдан Илиевски по целата ситуација со политичкиот прогон на новинарите и медиумите реши да даде свое мислење на социјалните...

Катерина Крстиќ / 26 септември, 2019 19:44

Против нив се водеше судски процес за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста.

Бетмен со порака на фејсбук : „Браќа до крај – Браќа за цел живот„

Богдан Илиевски кој беше еден од организаторите на Иницијативата „За заедничка Македонија“ заедно со Владо Јовановски,...

Сара Фемина / 15 март, 2019 1:10

Богдан Илиевски беше еден од организаторите на протестите од 27 април „За заедничка Македонија“ во кој доби милост од судот и беше амнестиран.

Се огласи Богдан Илиевски- Бетмен : “Никогаш Северна, секогаш Република Македонија”

Богдан Илиевски или познат како Бетмен, се огласи на социјалните мрежи по изгласувањето на промената на името во Северна...

Рејхан Бајрами / 13 јануари, 2019 15:12

Атанас Илиевски, брат на Богдан Илиевски со пораки до пратеникот на СДСМ, т.н. независен граѓански активист Павле Богоевски на тема Северна ли е или не

Братот на Богдан Илиевски со порака до пратеникот Павле Богоевски

Атанас Илиевски, брат на Богдан Илиевски, кој е обвинет за настаните во Собранието на 27-ми април 2017-та,  преку својот фејсбук...

Мирко Бачиќ / 2 септември, 2018 9:01