Само неколку недели откако напиша статус во кој вели дека ќе даде се од себе во борбата против ВМРО-ДПМНЕ и луѓето блиски до партијата, Павле Богоевски вети дека ќе штрајкува со глад и гол и бос ќе седи пред Основниот суд во Скопје.

ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ЌЕ ШТРАЈКУВА СО ГЛАД ДОДЕКА НЕ СЕ ВРАТИ МИЈАЛКОВ ВО ЗАТВОР!

Не е лесно да се биде борец за правда во Република Македонија, но некој мора. Павле Богоевски вети дека ќе штрајкува со глад...

Катерина Крстиќ / 17 декември, 2022 16:02

Според Богоевски, Украина е суверена и независна држава и како таква има право да се приклучи на НАТО.

Богоевски: Што правиме кога утре на Путин нема да му биде доволна Украина и тргне кон Полска?

Поранешниот пратеник и граѓански активист, Павле Богоевски смета дека моменталниот воен конфликт во Украина не е судир помеѓу...

Перо Милчин / 26 февруари, 2022 20:12

Терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста!

Богоевски: Ма, какви уставобранители, тие се Терористи и ништо друго

Неколку илјади луѓе денеска протестираат од пред Влада до Собрание под мотото Демократија во Македонија и слобода за уставобранителите!“. Учесниците...

Мирко Бачиќ / 25 април, 2021 13:27

Никогаш не ја сфатив целта на таквиот став. Од една страна, поентата на граѓанскиот активизам е граѓанско учество во политичките процеси, а изборите во демократските општества се најелементарниот политички процес на директно граѓанско учество!

Богоевски: Апасиев нема да запре додека целата држава не му е под малото, фашистичко стопало

Без разлика на позитивните очекувања и довербата со која влеговме во коалицијата, овие четири години коалицирањето со ДУИ...

Владо Марин / 17 јули, 2020 6:08

Фактот што во тие моменти имав сила да поднесам одговорност е нешто што денес прави да се чуствувам многу гордо и нема да дозволам никој да ми го одземе или извалка тоа.

Богоевски: Не се чувствувам изе*ан од Заев!

Откако денеска осамна нова аудио бомба каде поранешниот птемиер на државата Зоран Заев вели дека Шарената револуција ќе...

Катерина Крстиќ / 29 јуни, 2020 23:45

Но, како можеме да очекуваме некој друг да ни ги врати нашите побегнати криминалци, кога ние не го правиме истото?

БОГОЕВСКИ: “Се додека имаме вице-премиери кои кажуваат како судството ќе одлучува- НЕМА ДА ИМАМЕ СУДСТВО„

Поранешниот пратеник Павле Богоевски денеска на социјалните мрежи го изнесе својот став за одлуката на Кривичниот суд да...

Перо Милчин / 8 август, 2019 0:17

Не би сакал мојата функција да биде пречка за постапкаата што би се видела против мене.

БОГОЕВСКИ: „Збогум Никола, во оваа држава ќе бидеш добредојден само во затвор и со лисици на раце„

Пратеникот Павле Богоевски кој поднесе оставка од пратеничката функција денеска, рече дека вредностите се над функција...

Рејхан Бајрами / 11 јуни, 2019 13:32

За Богоевски, кој е претседател на Комисијата, беше објавен компромитирачки телефонски разговор, за што од опозицијата беше обвинет дека го крши етичкиот кодекс и е недостоен за вршење на пратеничката функција.

Павле Богоевски после скандалот со “ДРОГА” денеска официјлно си поднесе оставка!

Павле Богоевски пратеникот кој беше замешан во скандалот со дрога, претпладнево до собраниските служби ја достави оставката,...

Перо Милчин / 12:08