Како можел Заев да знае за доказите кои ги имала Вилма уште на 16-ти април ако пријавата е направена на 2-ри мај? Кој му ги дал доказите на Заев?

Заев ги имал доказите за Боки 13?

Дојди да се видиме и ќе се соочиме со доказите“. Оваа порака од Зоран Заев е испратена до Бојан Јовановкси на 16-ти април. Како...

Катерина Крстиќ / 2 јуни, 2020 12:02

Александар Радуловиќ, сопруг на српската текстописателка Марина Туцаковиќ, во својство на сведок од одбраната денеска сведочеше на Рекет

ПОЗНАТ СРБИН дел од истрагата во „Рекет“

Денеска се одржа новото рочиште за Рекет. Во претходните неколку рочишта, како и на денешното биле сослушувани сведоци од...

Магдалена Стојмановиќ / 6 март, 2020 16:25

По избивањето на скандалот поврзан со случајот „Рекет“ тогашниот премиер на Македонија, изјави дека – Нема да дозволи педер да го симне од власт.

Спонзоруши, проститутки, педери, криминалци и квази новинари… Која е елитата на Македонија?

По избивањето на скандалот поврзан со случајот што денеска го именуваме како „Рекет“ тогашниот премиер на Македонија, Зоран...

Магдалена Стојмановиќ / 30 јануари, 2020 11:57

–На 31.01.2019 година на телефон ми се јави Зоран Милевски по пpeкар Зоки Кичевскиот и ми кажа дека Бојан односно Боки сака да се види дословно следниот ден во 13.00 ч

ИНФОМАКС СО НОВ ДОКУМЕНТ: Се барало pyшвeт од ceмejcтвото на Кондоминас, а Владата ќе пoмoгнeлa да се постави нов директор на Телеком

„Јас Бојан Јовановски со прекар Боки 13 го познавам неколку години наназад, Се сеќавам втората половина на месец јануари...

admin@magazin / 31 август, 2019 10:17

Амбасадоре Жбогар, луѓето во Македонија се вознемирени и згрозени од ова шоу, од активностите на неморални ликови што биле славени како успешни, а се занимавале со рекетирање и перење пари. Лути се и поради индолентноста на меѓународната заедница, кои молчеле за индициите дека пред нивниот нос се случува страшен криминал.

Героски со шлаканица за Жбогар: Изборот на Катица беше ријалити шоу!

Амбасадорот Жбогар вчера изјави дека некои домашни и странски медиуми ја претвориле аферата “Рекет“ во реалити шоу. Новинарот...

Данаил Михајловски / 27 август, 2019 16:17

Никола Димитров признава дека “Рекет“ е криминал, но не објаснува зошто за истото не им укажал на Шеќеринска и Сугаревски

Димитров немал средба со Боки 13, но зошто не ги предупредил Шеќеринска и Заев?

Вчера во ФБ статус министерот за надворешни работи Димитров порача дека кај него има чувство на бес и апатија заради криминалните...

Данаил Михајловски / 19 август, 2019 10:31

Обвинителот Рустеми знае многу за случајот со фирмата “Дрим Билдинг“ која платила рекет од 233.000 евра на Боки Тредичи

Обвинителот Рустеми може да биде еден од клучните сведоци за вмешаноста на Катица во “Рекет“

Магазин дојде до документи кои откриваат многу детали за случајот на плаќање “Рекет“ од 233.000 евра од фирмата “Дрим Билдинг“,...

Данаил Михајловски / 16 август, 2019 12:20

Поранешниот директор на Телеком Жарко Луковски на Боки Тредичи му платил рекет од 400.000 евра

Катица Јанева ќарила стан на Халкидики преку парите од “Рекет“!?

Аферата “Рекет“ станува регионална тема, не само затоа што ЕУ и САД бараат нејзино темелно расчистување, туку затоа што...

Данаил Михајловски / 14 август, 2019 12:59