По завршувањето на денешното судење Камчев објасни зошто во средбите се споменува и Венко Филипче. Неговиот одговор забележливо се совпаѓа со одговорот на Филипче за Нова ТВ во делот на пропадната бизнис понуда.

ФИЛИПЧЕ СЕ ОГЛАСИ ЗА СРЕДБАТА СО БОКИ 13: Да, бев во домот на Јовановски!

Министерот за здравство Венко Филипче ги потврдува наводите на бизнисменот Орце Камчев изнесени на денешното рочиште за...

Валерија Петрова / 6 декември, 2019 18:19

Во интерес на вистината, неколку месеци имав такви јавувања од непознат човек кој се претставуваше дека е од некакво истражно биро од Канада.

Кабранов до Камчев: Боки 13 и јас бевме жртви на сајбер криминал – Сега ми е јасно дека се било фарса

Новинарот Ацо Кабранов, кој неколку месеци беше вработен во телевизијата на осомничениот Боки 13, 1ТВ, денеска на социјалните...

Сара Фемина / 17:42

Секако дека сум го гледала, но не сум ја гледала македонската верзија, документарецот што тие си ја снимаа за себе и затоа почнав со Чарлиевите ангели, мислејќи на документарецот, рече Рускоска.

РУСКОСКА: Со мајка му на БОКИ 13 се познаваме од прво одделение, а него го сретнав само еднаш во ресторан

Очекував повеќе признанија за вина, не само од еден, истакна пред два дена обвинителката Вилма Рускоска по завршувањето на...

Сара Фемина / 17:32

Според ова би се претпоставило дека и таа е вмешана во овој случај, но според исказот на сведокот Орце Камчев министерката не била таква. Камчев се обиде да ја оправда Радмила Шеќеринска и во судот рече дека "таа не е таква". Камчев сведочеше дека Шеќеринска не била дел од системот за рекетирање, но сепак се отвара прашањето, зошто кога постојано го посетувала домот на Боки и имала состаноци со Катица Јанева а воедно и имала информација дека го рекетираат Орце Камчев, истото сознание не го дала до јавното обвинителство и не го пријавила делото.

Ветено сторено: Боки 13 пропеа и откри шокантни детали за “Рекет”, открива дел од вмешаните министри

Првоосомничениот во случајот Рекет, Боки 13 откако на минатото рочиште во вторникот истакна дека ќе пропее кој всушност е...

Катерина Крстиќ / 15:02

Во случајот „Рекет“ првообвинет е Бојан Јовановски- Боки 13 за кривично дело „Примање награда за противзаконито влијание“ и за „Перење пари и други приноси од казниво дело“.

Продолжува судењето за „Рекет“- денеска сведоци Орце и Ана Камчеви

Денеска продолжува закажаниот судскиот процес за случајот „Рекет“. Како што најави судот, на денешното судење се очекува...

Катерина Крстиќ / 9:11

Обвинителката пред новинарите рече дека се познава со мајката на Боки 13  со каја биле иста генерација и се познавале од прво одделение.

Рускоска: Очекував дека и другите ќе ја признаат вината за „Рекет“

Очекував повеќе признанија за вина, не само од еден, истакна денеска обвинителката Вилма Рускоска по завршувањето на судењето...

Катерина Крстиќ / 3 декември, 2019 18:50

Бојан во судницата дојде еден час подоцна, бидејќи утринава бил на лекар. Тој пред судиите истакна дека воопшто не се чувствува добро и не може да го следи судењето, кое сепак продолжи а за Јовановски беше повикан доктор.

БОКИ 13: Ќе кажам кој се крие зад случајот “Рекет”- чантата “Луј Витон” не беше за мене

Денеска започна закажаното судење за случајот Рекет во кој првоосомничен е Бојан Јовановски или на јавнооста познат како...

Катерина Крстиќ / 18:34

Боки во судницата истакна дека инсистирал да дојде иако не е во состојба да ја образложи својата одбрана.

Боки 13: Не сум добро, не можам да го следам судењето- Русковска вели да се слушаат лекарите од 8ми- Септември

По доцнење од 45 минути започна судењето за случајот Рекет, а сега веќе првоосомничениот Боки 13 кој доцнеше поради тоа што...

Катерина Крстиќ / 11:35