Судијката му посочи дека не треба да кометира, туку треба да одговори со да или со не, по што Јовановски рече дека го разбира, но дека не чувствува вина.

ХАОС ВО СУДНИЦА: Му се слоши на таткото на Боки, интервенираше брзата помош (ВИДЕО)

Поради влошување на здравствената состојба на таткото на Бојан Јовановски, Миле Јовановски, судењето за „Меѓународен сојуз“...

Стојче Бушин / 21 јули, 2020 12:40

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција Вилма Русковска останува обвинителка во случајот

Таткото на Боки 13: Не разбирам ништо, ме правите криминалец на 60 години

Бојан Јовановски – Боки 13 ги даваше воведните збори за случајот „Меѓународен Сојуз“ кој денеска почна во Судот. Јовановски...

Катерина Крстиќ / 11:56

Тој од затворската ќелија каде ја издржува казната за случајот „Рекет“ каде тој е првообвинет,а поранешната специјална обвинителка Катица Јанева второобвинета, испрати писмо дека единствен начин да го спречат е да го убијат.

ОВА Е ПИСМОТО ОД БОКИ 13 ИСПРАТЕНО ОД ЗАТВОР: Држен сум по секоја цена во притвор- вистинските криминалци шерифуваат и командуваат

Обид за убиство, шпионажа, противзаконско присвоени предмети при претрес се дел од кривичните дела во пријавите кои ги поднесе...

Катерина Крстиќ / 10 јули, 2020 10:45

Шекеринска тврди дека снимката е од пред случајот Рекет да пукне во јавност. Инаку во Рекет јавноста виде како Боки 13 носи ташна Луј Витон полна со изрекетирани милиони.

Шекеринска призна: Бев во домот на Боки 13 и зборувавме за законот за Јавно обвинителство

Да тоа беше средба на која зборевме за една тема која беше многу актуелна во тој период. А тоа беше зошто не може да се донесе...

Катерина Крстиќ / 10:19

Тој денеска со порака дека единствен начин да го спречат е да го убијат, потврди дека кривичните пријави ги поднесува против политичари од власта.

Пола семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ-ова е листата на оние кои добија кривични од Боки 13

Првообвинетиот во случајот Рекет, Боки 13 кој доби 9 години казна затвор за истиот, денеска потврди дека поднесените кривични...

Катерина Крстиќ / 9 јули, 2020 18:40

Имено Боки на неколку наврати соопшти дека во случајот се вмешани повеќе политичари, а на денот на судењето тој се обрати до судиите да ги бараат парите кај Зоран и Вице Заеви, по што беше отстранет од судницата.

Боки 13 потврди: Кривичните пријави се против политичари од власта- ќе ме спречат само ако ме лишат од живот

Првообвинетиот во случајот Рекет, Боки 13 кој доби 9 години казна затвор за истиот, денеска потврди дека поднесените кривични...

Катерина Крстиќ / 16:12

Кон барањето за иземање на обвинителката Русковска, се приклучи и обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13.

Боки 13: Кичеец е пуштен зошто со Рускоска треба да местат избори- бараме нејзино изземање од “Рекет 2”

Заврши судењето за случајот „Меѓународен сојуз“, кое воедно беше одложено за 21 јули 2020 година, поради барањето на поранешната...

Катерина Крстиќ / 1 јули, 2020 17:14

Јовановски, кој посочи дека Луј Витон трбите завршиле кај Заеви, е осуден за случајот „Рекет“ и денеска од затворот во Шутка треба да биде спроведен до Основниот кривичен суд во Скопје.

Денеска стартува судењето за Меѓународниот сојуз- Боки 13 и Ременски на обвинителната клупа

Денеска треба да се одржи првото судско рочиште за случајот со невладината организација Меѓународниот сојуз, основана од...

Катерина Крстиќ / 10:12