Тој најави кривична пријава и за бизнисменот Орце Камчев.

Дуковски: Боки ќе поднесе кривични против Камчев и актуелни функционери за измама и шпионажа!

Сашо Дуковски, адвокатот на Бојан Јовановски-Боки 13, вчера во гостување на „ТВ 24“ најави кривична пријава за бизнисменот...

Катерина Крстиќ / 19 јуни, 2020 12:16

Веднаш интервенираше Брза помоши Боки е пренесен во болница. Но она што го скрена вниманието беше човек во униформа,  кој „културно“ го испраќа покажувајќи кон своите препони.

Ја засрами полициската униформа: Полицаец се фати за половиот орган додека го носат Боки 13 во болница!

Додека првоосомничениот за случајот Рекет, Бојан Јовановски го изнесуваат на носилка, откако денеска пред да даде исказ...

Катерина Крстиќ / 8 октомври, 2019 14:51

Министерката Дескоска да поднесе оставка

Милошоски: Другарката на Боки 13, министерката Дескоска да поднесе оставка, во нејзин мандат има најголем политички и судски скандал”

ВМРО -ДПМНЕ бара оставка од министерката за правда, Рената Дескоска, поради случајот ,,Рекет”. По изгласувањето на потребата...

Узунов Бобан / 27 август, 2019 12:56

43 ден откако е притворен Боки 13 и се уште нема дадено исказ пред ЈО

„43 ден откако е притворен Боки 13 и се уште нема дадено исказ пред ЈО- Заев и власта се очајни во обидите да го заташкаат случајот Рекет“

43 ден откако е притворен Бојан Јовановски и се уште нема дадено исказ пред Јавното обвинителство како првоосомничен за случајот...

Узунов Бобан / 11:43