Дуковски прашал кој се јавува, но добил одговор: „ти рековме да не прашуваш многу туку само да му пренесеш на педерот дека ако збори ќе го убиеме“. Адвокатот рече дека тој не добил никаква закана.

Дуковски: Добив закани по животот на Бојан Јовановски

Непосредно пред да дојде Бојан Јовановски во обвинителството, од непознат број ми се јави машки глас и ми рече: „кажи му на...

Катерина Крстиќ / 25 јуни, 2020 21:29

Имено тој рече дека притвореникот кој почина во истражниот затвор “Скопје”, чиј тест покажа дека бил заразен од корона вирусот, практично се бањал во иста бања со Боки 13, а воедно храна им носело исто лице. 

Адвокатот на Боки 13: Починатиот притвореник кој беше заразен од коронавирус се бањал во иста бања со Бојан!

На вчерашното рочиште за предметот Рекет, адвокатот на првообвинетиот Боки 13, Сашко Дуковски го осуди судот за нивната одлука...

Катерина Крстиќ / 10 април, 2020 17:37

Судскиот процес се води против Бојан Јовановски и Катица Јанева, а денеска влегува во нова фаза.

“Рекет” влегува во нова фаза- денеска се изведуваат материјални докази

Денеска продолжува судењето за случајот „Рекет“, а ќе бидат изнесени доказни материјали од страна на Обвинителството...

Катерина Крстиќ / 30 јануари, 2020 10:04

Во 16 – те аудио записи кои се појавија на „Ју Тјуб“ се слуша глас кој наликува на сведокот во „Рекет“, Камчев, а се споменува името и на Мијалков, кој му е долгогодишен бизнис-ортак. Лани, Камчев од Шутка излезе на 27 декември, а преку „Рекет“ се откри дека за тоа платил 1,5 милиони евра кај Боки 13, Зоран Кичеец и Катица Јанева. Мијалков излезе од притвор два дена подоцна. Денеска Алсат го праша:

И Мијалков се огласи по БОМБИТЕ: Не му дадов пари на Боки 13 за да излезе од Шутка!

Откако во јавноста осамнаа таканаречените бомби за случајот Рекет се огласи и поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков...

Весна Петровска / 12 декември, 2019 18:21

Според српски „Курир“, Боки бил близок и со мајката на Јелена – Дивна Карлеуша. Како аргумент за ова тврдење, весникот го наведува Фејсбук статусот на Боки 13 во кој за последен пат се збогува со покojната мајка на Карлеуша.

КАРЛЕУША СЕ ОГЛАСИ ЗА БОКИ 13: Тој е жртвено јагне на многу посериозна група луѓе

Откако српскиот Курир објави вест дека Бојан Јовановски познат како Боки 13 рекетирал поради балканската ѕвезда Јелена Карлеуша,...

Весна Петровска / 13 август, 2019 13:49

Италијански La Verita објави видео и аудио кога Боки 13 и Зоки Кичеец ги земаат парите !

Италијански La Verita го објави видеото и аудио снимка како Боки 13 и Зоки Кичеец ги земаат парите !

Италијанските медиуми објавија видео од моментот кога Бојан Јовановски и Зоран Милески Кичеец со полна торба пари излегуваат...

Узунов Бобан / 8 август, 2019 8:50

Српски инсајдер истакнува дека нема лиценцирано никаква емисија во Македонија

Српски Инсајдер: Немаме врска со македонскиот Инсајдер, ќе бараме привремена забрана за емитување

Инсајдер продукција од Србија реагира дека македонската телевизија 1ТВ неовластено го користи логото на емисијата во...

Узунов Бобан / 22 јануари, 2019 15:49