„Мора да се врати довербата и на матичниот лекар и на медицината, Интернетот е одлична работа, но има многу глупости каде што луѓето кои немаат медицинско знаење кажуваат невистини.

Српскиот експерт за РАК доктор Даница Грујичиќ ги открива првите симптоми кои укажуваат тумор на мозокот: Кога членовите на семејството ќе го забележат ОВА кај пациент, веднаш одете на лекар

Директорката на Институтот за онкологија и радиологија при Клиничкиот центар на Србија, Даница Грујичиќ ги откри првите...

Рејхан Бајрами / 7 октомври, 2020 14:53

Бјелица долги години се бореше со подмолната болест - рак, за што пишуваше и во своите книги. Автор е на повеќе од 40 книги.

Почина Исидора Бјелица, по долгата и тешка битка со болеста!

На 52 годишна возраст, вчера почина познатата српска писателка Исидора Бјелица Пајкиќ. Писателката починала во станот на...

Катерина Крстиќ / 6 август, 2020 10:21

Како што тврди заменик директорот HKSTV Hong Kong Satellite Television, телевизиска мрежа поддржана од Пекинг во Хонг Конг, Ким е мртов, при тоа повикувајчи се на  „многу цврст извор“.

Починал лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун?

Вчеравечер во речиси сите светски медиуми одекна веста за смртта на Сверникорејскиот лидер Ким Џонг Ун. Медиумите во Хонг...

Катерина Крстиќ / 26 април, 2020 10:25

-Шеќерот си го направи своето, ми беше ампутирана десната нога, до колено.

АМПУТИРАНА ДЕСНАТА НОГА НА АМДИ БАЈРАМ: Се чуствувам добро, не се предавам наскоро ќе ставам протеза!

Пратеникот и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам (63), деновиве во домашна атмосфера закрепнува по ампутацијата...

Владо Марин / 14 април, 2020 20:32

Најмалку 4500 кокошки се убиени од високо патогениот вирус на птичји грип H5N1 - што може да се рашири и кај луѓето - на една фарма во Шојанг, јужна провинција Хунан.

ШОК – НОВА ЕПИДЕМИЈА ВО КИНА: На овoј грип сите заборавија, кој може да биде смртоносен и за луѓето(ВИДЕО)

Кина е погодена од епидемија на птичји грип, откако не успеа да го запре коронавирусот сличен на САРС, во кој загинаа 259 лица. Најмалку...

Рејхан Бајрами / 1 февруари, 2020 21:02

"Г-дин Михајловиќ утрово беше примен во институтот за хематологија на антивирусен третман неопходен по трансплантација на коскена срж.

Синиша Михајловиќ повторно примен во болница: Болоња издаде соопштение!

Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ повторно е примен во болницата за да помине антивирусна терапија, што е неопходно по...

Сара Фемина / 27 јануари, 2020 21:00

„Нема паника, барем јас не го забележав тоа“, рече тој во телефонското интервју за Танјуг, наведувајќи дека сите ги почитуваат правилата - да носат маски на улиците, да избегнуваат контакт со луѓе и животни, редовно да ги мијат рацете

Стефан од Србија се наоѓа во најопасниот град во светот: Јас сум во карантин и не се плашам, но едвај чекам да дојдам дома

Стефан Војниќ (27) од Белград, кој во моментов е во „најопасниот“ град во светот, Вухан и веќе неколку дена е ставен во карантин...

Сара Фемина / 26 јануари, 2020 17:40